handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Громадські активісти дослідили стан профілактики ВІЛ/СНІДу в Кіровоградському СНІД-центрі та б’ють на сполох

 

За офіційними даними комунального закладу «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» (далі - СНІД-центр), за січень-серпень 2015 року витрачено 481 000 грн. на профілактику. Однак, 171 500 грн. із них витрачено на захід, який важко назвати профілактичним.

Серед 481 000 грн., виділених на профілактику – 277 600 грн. витрачено на тест-системи (для добровільного тестування на ВІЛ-інфекцію – 179 100 грн., для добровільного тестування на опортуністичні інфекції – 98 500 грн.), 31 900 грн. витрачено на дитячі суміші, для харчування дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів та 171 500 грн. − на розхідні матеріали для обстеження хворих на ВІЛ/СНІД (в т.ч. вироби медичного призначення).

Однак виникає питання: чому 171 500 грн., витрачені СНІД-центром на розхідні матеріали для обстеження хворих, відносять до заходів профілактики, коли серед профілактичних заходів СНІД-центру цей захід відсутній?

Викликає занепокоєння також ситуація зі зберіганням розхідних матеріалів для обстеження хворих. У відповіді СНІД-центра на офіційний запит Кіровоградського осередку «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» зазначено, що в закладі відсутнє приміщення для зберігання та видачі шприців. Тоді де саме і в яких умовах зберігаються закуплені розхідні матеріали вартістю 171 500 грн?

За даними Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА, з місцевого бюджету на виконання «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки» в 2015 році виділено 481 000 грн. Отже, всі ці кошти було витрачено за січень-серпень 2015 року.

У світовій медичній практиці використовуються шість найефективніших заходів профілактики ВІЛ/СНІДу. Однак СНІД-центром здійснюється лише три з них, один з яких взагалі частково.

Ефективність профілактичних заходів СНІД-центру яскраво відображають дані Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України. Так, за даними центру, кількість хворих на СНІД в Кіровоградській області на 100 тисяч населення за перше півріччя 2015 року в порівнянні з другим півріччям 2014 року збільшилась удвічі, так само як і смертність від СНІДу за цей же період.

Пацієнти та активісти Кіровоградського осередку «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» б’ють на сполох, бо ситуація яка склалася з СНІД-центром, є критичною. Актуалізує таку ситуацію також акредитація закладу, яка почнеться 20 жовтня. Закликаємо всіх активних та небайдужих громадян та чиновників долучитися до її вирішення, зокрема сприяти виділенню більшого приміщення для СНІД-центру, яке відповідатиме його потребам.

Додатково:громадський моніторинг раціонального витрачання коштів місцевих бюджетів у сфері медицини, здійснюється громадськими активістами, які виступили ініціаторами створення громадської експертної групи при Департаменті охорони здоров’я Кіровоградської державної адміністрації. Експертна група займатиметься сприянням створенню на Кіровоградщині ефективної медицини, в тому числі через раціональне використання місцевих коштів.