handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

У Кропивницькому тренінги для медичних працівників доводять свою ефективність

Кожен другий медичний працівник Кропивницького стигматизував ВІЛ-позитивного та боявся інфікуватися на робочому місці. Про це вказали самі медичні працівники під час одноденних тренінгів з формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику, які проводить КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

- Наразі навчання пройшли 430 лікарів та медичних сестер. Тренери та учасники розглядають найбільш важливі теми, що стосуються профілактики та виявлення ВІЛ-інфекції у пацієнтів, перебігу захворювання та лікування, а також попередження інфікування самих медичних працівників на робочому місці. Окремий модуль присвячений такому явищу, як стигма та дискримінація щодо ВІЛ-позитивних пацієнтів з боку медичних працівників, - зауважує Володимир Бочаров-Туз, координатор проекту RESPECT у Кіровоградській області.

З якими знаннями, страхами і упередженнями приходили медичні працівники на тренінги та, що, власне, змінюється після занять? На ці питання відповідали медичні працівники, заповнюючи оціночні анкети.

- Як показало оціночне анкетування до та після тренінгу, рівень коректних знань стосовно ВІЛ в учасників не досягає і 50% від усіх запитань анкети. Однак, завдяки тренінгам, рівень знань підвищився на 13%: з 49% до 62%. Кожен другий учасник (55%) прийшов на тренінг зі страхом можливого інфікування на робочому місці. Проведене навчання знизило рівень страху на 9% (було 55%, а стало 46%). Зниження рівня страху інфікування завдяки навчанню може вказувати на те, що причиною страху є незнання або недостатня поінформованість. Такі показники свідчать про те, що необхідно залучати медичних працівників до навчальних тренінгів. Зрештою, абсолютна більшість учасників (74%), дали найвищу оцінку корисності тренінгу, - відзначає Володимир Бочаров-Туз.

За результатами анкетування, помітно наскільки змінилося ставлення медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та до представників груп найвищого ризику (наркоспоживачі, працівники, що надають сексуальні послуги за нагороду і чоловіки, які мають секс з чоловіками).

- До участі у навчанні практично кожен другий медичний працівник міг бути оцінений як такий, що має стигматизуюче ставлення до людей, які живуть з ВІЛ. Кількість таких учасників досягла 46%. У свою чергу, тренінг все-таки призвів до зниження цього показника на 12%. Даний показник досить красномовно вказує на ряд тенденцій. По-перше, серед медичних працівників дуже часто зустрічається стигматизуюче ставлення. По-друге, проведення навчальних заходів істотно знижує рівень стигматизації пацієнтів з ВІЛ. По-третє, одноденне навчання – є досить ефективним, тому актуальним залишається продовження навчання для медичних працівників  міста, і по завершенню проекту RESPECT, - підкреслює Володимир Бочаров-Туз, наводячи дані за перші 13 тренінгів.

Наразі планується ще провести 17 одноденних тренінгів для  медичних працівників. Організатори запевняють, що у перспективі розраховують на поліпшення практики роботи медичних закладів міста, зокрема, ефективнішого виявлення ВІЛ-позитивних людей і їх своєчасне лікування, що стане суттєвим кроком у зупиненні епідемії ВІЛ/СНІДу.

 

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізує проект «Через зниження стигми до своєчасного виявлення та ефективного лікування ВІЛ» в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Контактна особа:

Семененко Вікторія,

PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

099 65 73 923

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.