handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

ВІЛ-позитивна: «Батько наказав зібрати речі та вигнав з дому. Я пішла куди очі бачили…»

ВІЛ-позитивна Оксана вперше відчула дискримінацію від батька і матері. Її вигнали з рідного дому, заборонили спілкуватися з дітьми. Вона ночувала просто неба і хотіла покінчити із життям. Та випадково, бродячи вулицями, Оксана натрапила на плакат з номером телефону підтримки ВІЛ-позитивних. І зателефонувала… Як пережила дискримінацію і хто допоміг, читайте у нашому матеріалі.

ВІЛ-позитивну дискримінували батьки

У минулому Оксана вживала наркотики. Наркотики приймала із сімнадцяти років. Кинути наркотики було дуже важко, але таки зуміла – у 30 років. Саме тоді вона інфікувалася ВІЛ. Про це Оксана дізналася значно пізніше, коли у лікарні проходила лікування від туберкульозу. Тоді медики і взяли у неї аналіз.

- Коли прийшла відповідь із СНІД-центру, головний лікар без мого відома зателефонувала батькам. Тоді був робочий день, але не дивлячись на це, вони приїхали. У їх присутності лікар озвучила, що я хвора на ВІЛ, - ділиться Оксана.

Відтоді життя жінки перевернулося з ніг на голову. Спочатку всі родичі співчували, що вона хвора, потім просили не підходити близько до племінників. І найбільшим ударом для Оксани було, коли почали налаштовувати проти неї сина…

- Мої батьки почали підмовляти мого сина, щоб він не спілкувався зі мною, щоб не залишався разом зі мною в одній кімнаті, щоб не купався вдома, адже я купаюся в тій же ванні, і можу заразити його, - згадує Оксана.

Потім батько, а він був поважною людиною, не міг чекати, щоб усі дізналися, що його донька ВІЛ-позитивна. І він прийняв рішення, яке підтримала вся їхня сім’я.

- У мого батька вдома сталася крадіжка. Мені здається, що він саме це зробив причиною того, щоб я десь зникла. Саме тоді я лежала вдома хвора із температурою. Всі про це знали. Племінники тихенько приносили їсти, тому що я взагалі не вставала із ліжка. Після крадіжки приїхала міліція і мене забрали. В міліції я просиділа два дні. Мене допитували, де я була, що робила. І тоді батько сказав, що окрім мене, ніхто не міг це зробити. Я не розумію, чому він кинув мене на розтерзання… Там мені не давали ні ліків, ні води. Вони взагалі знущалися: били ногами, ображали. Після цього випадку я пережила дуже важку психоемоційну травму. Через два дні приїхала моя сестра і забрала мене додому: нагодувала, дозволила покупатися та переодягтися.  Коли я прийшла додому, батько наказав зібрати свої речі та вигнав з дому. Я пішла куди очі бачили, -  пригадує жінка.

Від Оксани відвернулися найрідніші люди - сестра і, навіть, мама. Обоє стали на сторону батька, боялися його розчарувати.

- Коли тата не було вдома, мама приходила, приносила їсти, щоб побачити мене та швидко втікала. Мама мені одразу сказала: «Він мене вдягає, золото купує, на відпочинок возить двічі на рік, а якщо я буду тебе підтримувати, то він вижене і мене». Моїй мамі батько дорожчий, як сестри. У неї троє дітей, їй також допомагає батько. Коли я приходила до сестри, вона намагалася швидше мене спровадити, бо батько може прийти. Якщо він мене побачить, перестане їй допомагати, - ділиться жінка.

Ночівля на вулиці, затяжна депресія, відмова від АРВ-терапії

Далі – безвихідь. Оксана не знала куди їй податися. Спочатку жила, то в однієї подруги, то в іншої. Але це тривало кілька тижнів, адже у кожної з них свої сім’ї. Знайти роботу і житло було неможливо.

- Я навіть перестала приймати АРВ-терапію, адже треба було їхати у Кіровоград, щоб її отримати. А у мене не було коштів. У мене була депресія, я думала про суїцид, адже від мене всі відвернулися. Були дні, коли я ночувала на будівельних майданах,  на вокзалі, на лавочці, - згадує своє життя жінка і додає, що ще б трохи і вона покінчила б своє життя самогубством.

З’явилася надія завдяки соціальним робітникам Кіровоградської мережі ЛЖВ

І хто його знає, як могло б статися далі, якби не один випадок, який повністю змінив життя Оксани.

- Я випадково, бродячи вулицями, натрапила на плакат з номером телефону гарячої лінії для ВІЛ-позитивних осіб. Я одразу зателефонувала і розповіла свою історію. Вже через 30 хвилин до мене зателефонував соціальний працівник Всеукраїнської мережі ЛЖВ з Кіровограду. Дівчина морально мене підтримала. Наступного дня я приїхала до Кіровограду. Мене зустріли соціальні працівники та запросили до офісу благодійної організації. У  мене з’явилася надія, я відчула підтримку, - розповідає Оксана.

Жінка пригадує, що в організації її спершу нагодували, адже в неї не було, що їсти, знайшли, де переночувати. У СНІД-центрі  вона здала необхідні аналізи і пройшла УЗД-обстеження.

- Мені відновили АРТ-лікування. Допомогли вирішити проблему із роботою та житлом. Спочатку три місяці я проживала у соціальному центрі. Я змогла себе прогодувати, покращився мій психологічний стан, з’явилася надія на краще. У цей час завжди поряд були соціальні робітники Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», - ділиться Оксана.

Відтоді пройшло майже чотири роки. Зараз Оксана проживає в селі у людей, в яких і працює по господарству. За цей період вона прийняла свій ВІЛ-статус, однак в слух ще боїться про нього говорити, щоб вкотре не потерпіти дискримінацію, яку відчула від своїх рідних.

- Я живу у чужих людей. Допомагаю їм по господарству. Вони не знають, що у мене ВІЛ. Вони сільські люди, а для людей в селі такі речі є страшними. Це типу того, як раніше ходили прокажені люди, так наразі 50% людей ставляться і до хворих на СНІД. Наше суспільство ще не готове спокійно сприймати ВІЛ-позитивних, - підсумовує свою історію Оксана і сподівається, що у найближчі роки ситуація зміниться і ВІЛ-позитивні люди не відчуватимуть дискримінації по відношенню до себе.

Вікторія Семененко

Фото: Ілюстрація з інтернету