МІФ. Туберкульоз – хронічне захворювання, від якого неможливо вилікуватися.

ФАКТ: Ні, туберкульоз – це, дійсно, складне захворювання, але від нього можна вилікуватися, якщо не переривати лікування та дотримуватися усіх призначень лікаря.

МІФ: Тривалість лікування від туберкульозу – для усіх однакова, складає більше 2-х років.

ФАКТ: Ні. Дійсно, існують форми туберкульозу, при яких тривалість лікування складає два і більше років. Але не всіх пацієнтів, хворих на туберкульоз, лікують однаково. В основі вибору тривалості та схеми лікування лежить те, на скільки збудник туберкульозу в кожному конкретному випадку чутливий до лікування (які протитуберкульозні препарати здатні його добре знищити). І чим збудник чутливіший до лікування («слабший»), тим менше часу та меншу кількість препаратів потрібно приймати хворому. А чим збудник стійкіший до лікування («сильніший»), тим більше протитуберкульозних препаратів та триваліший час потрібно витратити на лікування.

МІФ: Усі протитуберкульозні препарати дуже старі і не виліковують, а лише заліковують хворобу.

ФАКТ: Ні. За останні кілька років наша країна зробила значний крок вперед в плані лікування стійкого (резистентного) та дуже стійкого туберкульозу (з розширеною резистентністю). Наразі в нашій області, та й в Україні в цілому наявні нові протитуберкульозні препарати, які є високоефективними проти збудника туберкульозу, що дозволяє виліковуватися пацієнтам з дуже важкими, стійкими до основних протитуберкульозних препаратів, формами захворювання.

МІФ: Всі хворі на туберкульоз небезпечні і мають увесь час лікування знаходитись у спеціальній закритій лікарні, адже усі вони заразні.

ФАКТ: Ні. Небезпечними є хворі, які ще не знають про свою хворобу та можуть безперешкодно заражати оточуючих. Ті хворі, які відмовляються від лікування, та пацієнти, які мають «відкриту форму» туберкульозу – підтверджене лабораторно бактеріовиділення, і розпочали лікування нещодавно (від 2 тижнів до 2-місяців від початку лікування). Хворі, які регулярно отримують лікування, через 2 тижні або 2 місяці (в залежності від розповсюдженості форми туберкульозу) перестають бути заразними та небезпечними для оточуючих. Тому і лікуватися надалі можуть в домашніх умовах, адже дома і стіни лікують. А пацієнти, які мають обмежений процес і лабораторно в них не підтверджено бактеріовиділення (умовно кажучи «закрита форма» захворювання), можуть взагалі не бути госпіталізованими, а одразу розпочинати лікування вдома. Однак, це не стосується людей, які проживають разом із малолітніми дітьми, мають інші протипоказання до початку лікування в амбулаторних умовах. 

МІФ: Якщо ВІЛ-інфікований захворіє на туберкульоз, він обов’язково скоро помре.

ФАКТ: Ні. Туберкульоз у ВІЛ-позитивної людини – це не вирок. Туберкульоз та ВІЛ-інфекція останнім часом дуже часто виявляються одночасно. Найчастіше в Україні ВІЛ-інфіковані помирають від туберкульозу – це факти сьогодення, вони невтішні, але цю ситуацію можна змінити на краще! Головне - вчасно виявити захворювання, якнайшвидше розпочати лікування від туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Нагадую, що лікування цих двох небезпечних хвороб в Україні є абсолютно безкоштовними! Головне – мати бажання одужати та дотримуватись настанов лікаря, не переривати лікування і добрий результат не змусить себе довго чекати!

МІФ: Профілактичне лікування від туберкульозу лише токсично впливає на печінку, ніякої користі від нього немає.

ФАКТ: Ні. Профілактичне лікування від туберкульозу проводиться препаратом ізоніазид, який потрібно приймати протягом 6-ти місяців. Існують чіткі показання для призначення такого лікування. Для дорослих найчастіше це – тривалий контакт з хворим на туберкульоз, коли існує високий ризик розвитку туберкульозу у поки що здорової людини. Для дітей – також контакт з хворим на туберкульоз, навіть нетривалий, оскільки діти набагато сприйнятливіші до цього захворювання. Друга причина призначення профілактичного лікування у дітей - так звані «проблеми з р.Манту» - коли проба має великі розміри, або значно збільшилась в цьому році, порівняно з попереднім. Ймовірність токсичного впливу на печінку є (як і в усіх лікарських засобах, які виводяться з організму печінкою), проте вона невелика. А от користь від проведення профілактичного лікування значно переважає ймовірний його токсичний вплив. Адже після курсу профілактичного лікування ризик розвитку туберкульозу в людей, що контактували з хворими на туберкульоз, зменшується в десятки разів! Основна умова – завершити весь 6-ти місячний курс.

Вкрай важливим є профілактичне лікування ізоніазидом у ВІЛ-інфікованих. Воно значно зменшує ризик захворювання на туберкульоз, оскільки ВІЛ-інфіковані мають в набагато вищий, ніж у людей з нормальним імунітетом, щорічний ризик захворіти на туберкульоз. Тому кожна людина, що має ВІЛ, один раз в житті, а за наявності клінічних показань – і більше, обов’язково має пройти 6-ти місячний курс профілактичного лікування туберкульозу ізоніазидом.

МІФ: Туберкульоз передається через предмети побуту. Підхопити туберкульоз можна від речей хворого – книг, одягу, посуду.

ФАКТ: Ні. Від побутових речей хворого заразитися туберкульозом неможливо. Заразне лише повітря закритих приміщень, де перебував хворий на туберкульоз. Звичайно, мікобактерія туберкульозу може тривало знаходитись на речах хворого, в книгах, однак вона не може з цих предметів потрапити в легені здорової людини, щоб спричинити захворювання.

МІФ: Хворий на туберкульоз не може працювати, адже він постійно заражатиме оточуючих.

ФАКТ: Ні. Хворий на туберкульоз може працювати, однак йому підійде не будь-яка робота. Коли пацієнт перестає бути небезпечним для оточуючих, але ще не завершив лікування від туберкульозу, має задовільний стан, спеціальна лікарська комісія розглядає можливість виходу пацієнта на роботу. Пацієнт може продовжити виконувати свої професійні обов’язки в повній мірі, якщо його робота не передбачає перегрівань, переохолоджень, важкої фізичної праці, інсоляцій та не пов’язана, наприклад, з обслуговуванням певних контингентів населення, тощо. В разі наявності таких умов, пацієнт має перейти на роботу в іншому відділі, де буде забезпечено виконання перечислених вище умов.

МІФ: Здорові діти хворих на туберкульоз небезпечні – вони можуть інфікувати інших дітей та дорослих, адже тривало контактували з хворим.

ФАКТ: Ні. Здорові діти та здорові дорослі, які тривало контактували з хворими на туберкульоз, є здоровими людьми та не можуть нести небезпеку щодо даного захворювання. Інфікувати будь-кого вони не можуть, оскільки процес інфікування туберкульозом передбачає, що хвора людина видихає заразне повітря, яке містить в собі збудника захворювання (інфекційний аерозоль). Здорова людина не може створювати інфекційний аерозоль.

МІФ: Хворий на туберкульоз може на базарі продавати продукти харчування, і якщо їх з’їси, - захворієш на туберкульоз.

ФАКТ: Ні. Якщо ви купили продукти на базарі у хворого на туберкульоз продавця, захворіти на цю хворобу не вийде, адже туберкульоз не передається через продукти харчування (навіть, якщо ви з’їли овочі, чи фрукти немитими – можете захворіти багатьма інфекційними хворобами, але не туберкульозом). На вулиці взагалі важко інфікуватися туберкульозом, адже оскільки ця хвороба передається через повітря, а на вулиці завжди рух повітря швидкий і воно постійно перемішується, ймовірність того, що ви вдихнете повітря, в якому є мікобактерія туберкульозу, дуже мала.

Наші переваги

15років роботи

15 років на захисті прав людей, яких торкнулися соціально-значущі захворювання. 15 років боротьби з епідемією ВІЛ та туберкульозом. 15 років розвіювання міфів та стереотипів.

64реалізованих проєктів

64 реалізованих проєкти, направлені на соціальну та гуманітарну допомогу, адвокацію.

29фахівців

29 фахівців – це професіонали у своїх напрямках, які здійснюють соціальну, юридичну, адвокаційну, психологічну діяльність.

43заклади-партнери

У 2019 році спільну місію благодійної організації розділили 43 заклади-партнери, серед яких – місцеві органи влади, заклади охорони здоров’я, патрульна поліція, неурядові організації.

3433клієнтів у 2019 році

3433 клієнти, які ще вчора не знали про свої діагнози, а дізнавшись, були у відчаї. Це клієнти, які протягом 2019 року отримали професійну соціальну, психологічну та юридичну допомогу.

Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» створено 7 лютого 2005 року з метою здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, через надання допомоги окремим категоріям населення, які потребують допомоги, а саме людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Відділення є неприбутковою організацією і не має на меті отримання прибутку.

Новини

Prev Next

Хворий на туберкульоз: Я зрозумів ц...

В Україні на десять випадків зареєстрованого туберкульозу легень припадає один випадок позалегеневого туберкульозу. Діагностувати це захворювання складно, втім, ліки від нього в державі існують безкоштовні. Серед клієнтів проєкту «100 відсотків життя...

27.03.2020, 09:23

Детальніше
Катерина Тимошенко: Тривалість життя людини з ВІЛ - рівноцінна тривалості життя людини без ВІЛ

Катерина Тимошенко: Тривалість житт...

На Кіровоградщині третій рік поспіль благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» втілює проєкт «HealthLink» «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Про результативність проєкту...

26.03.2020, 04:37

Детальніше

Близько 6 тисяч збережених життів: ...

5 886 українців з ВІЛ у 2019 році дізнались про свій статус завдяки зусиллям проекту USAID HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні.  Проект USAID HealthLink прискорює процес подолання епідемії ВІЛ в Україні...

25.03.2020, 11:29

Детальніше
Олександр Камінський: «Ми мотивуємо засуджених та ув’язнених до обстеження на ВІЛ, туберкульоз і гепатит»

Олександр Камінський: «Ми мотивуємо...

Проєкт «Заради життя» («Службове життя»), який мав Агентство США з міжнародним розвитком (USAID) і залишився РАТН, показав найсучасніші свої результати у 2019 році. На кого він створив і реально реально...

24.03.2020, 11:11

Детальніше
З Лівії у Долинську: про соціальний супровід ВІЛ-позитивних

З Лівії у Долинську: про соціальний...

Лариса Павлюченко – кейс-менеджер проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)», що реалізує благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький». Працювала...

05.02.2020, 09:35

Детальніше
Чи можна поновити лікування у разі відмови від нього?

Чи можна поновити лікування у разі ...

«Я перебував у колонії, й отримував препарати для лікування ВІЛ. Коли звільнився одразу не звернувся до лікаря, а потім і зовсім відклав лікування. У Центрі пробації я дізнався від соціального...

03.02.2020, 08:18

Детальніше
Оголошуємо конкурс на надавача послуг координатора у проект HealthLink

Оголошуємо конкурс на надавача посл...

Благодійна організація "100 відсотків життя. Кропивницький" оголошує конкурс на надавача послуг координатора у проект HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

31.01.2020, 14:08

Детальніше

Пілотні медичні заклади Кіровоградщ...

Пілотні заклади охорони здоров’я Кіровоградщини, а саме – Кропивницька, Компаніївська, Вільшанська та Новоархангельська районні лікарні-в якості благодійної допомоги від БО «100 відсотків життя. Кропивницький» протягом нового проектного року отримали 400...

24.01.2020, 09:43

Детальніше

Мотивація до анкетування на ВІЛ і т...

Олександр Чепурний – соціальний працівник у виправному центрі №37 в місті Устинівка. Здійснює свою діяльність в рамках проекту «Заради життя» (Serving Life), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)...

16.01.2020, 07:02

Детальніше

Медичні заклади Кіровоградщини отри...

Благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» продовжує забезпечувати в якості благодійної допомоги пілотні медичні заклади швидкими тестами для діагностики ВІЛ-інфекції.

13.01.2020, 08:39

Детальніше

Туберкульоз: міфи і факти...

Міфи поширеності туберкульозу. Які стереотипи в суспільстві, як їх розвіяти? Спілкуємося із з експертом –   лікарем Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру  Аллою Щасливою, заклад якої є нашим партнером у втіленні проєкту...

09.01.2020, 11:43

Детальніше

Аналітична довідка щодо необхідност...

Днями фахівці відділу аналітики та двокації БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Арсен Арутюнян та Аліна Логінова провели дослідження щодо необхідності надання соціальних послуг.

24.12.2019, 12:06

Детальніше

Соціальна профілактика правопорушни...

Протягом 2019 року правопорушники, які перебувають на обліку у Центрі пробації, отримували комплексну соціальну, юридичну та психологічну допомогу від фахівців БО «100 відсотків життя. Кропивницький». Втілена модель підтримана була цьогоріч...

24.12.2019, 11:22

Детальніше

Туберкульоз атакував вдруге. Як вил...

Олег вдруге зіткнувся з туберкульозом. Рецидив. Зустрічаємося на вулиці. Погода не радує, зимовий дощ заважає розмові. Та Олег трохи «підігрітий» пивом, тому легко розповідає про свою хворобу.

21.12.2019, 08:36

Детальніше

АНОНС

23 грудня об 11 год. в Громадському офісі Кіровоградської облдержадміністрації (адреса: вул. Дворцова, 29/32, 4 поверх) відбудеться прес-конференція «Соціальна профілактика як елемент превенції вчинення рецидивних злочинів». Організатори – БО «100 відсотків...

20.12.2019, 09:31

Детальніше

Анонс всеукраїнської акції ВІЛ-пози...

Десятки тисяч людей, що живуть з ВІЛ, у 2020 році можуть залишитись без лікування!  19 грудня, пацієнти та активісти проведуть Всеукраїнську акцію “Чорна ялинка: ВІЛ-позитивним пацієнтам не до свят”. 

18.12.2019, 11:04

Детальніше

Графік роботи БО «100 відсотків жит...

Пунктів надання послуг «Формування прихильності до лікування ВІЛ та утримання під медичним наглядом», «Залучення ЛВНІ до надання медичної допомоги у зв’язку з ВІЛ та формування прихильності», «Залучення партнерів ЛЖВ до...

17.12.2019, 08:40

Детальніше

Відкрита вакансія на посаду соціаль...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький»  оголошує конкурс на посаду соціального працівника за проектом «100% континуум послуг серед ув'язнених та засуджених на Кіровоградщині», на виконання Угоди № AID.2235-01681610-SUB від 01.10.2019р., що...

16.12.2019, 13:23

Детальніше

Соціальний працівник допоміг сім’ї ...

Соціальні працівники БО «100 відсотків життя. Кропивницький» виконують не просту місію – допомагають людям, які хворіють соціально-значущими захворюваннями. За словом «допомагають» - ховаються людські історії, страх бути осудженим, відмови від...

11.12.2019, 11:54

Детальніше

Туберкульоз: шляхи передачі...

Здавалося, в нинішній час у ЗМІ та інтернет-просторі чимало інформації про туберкульоз та шляхи його передачі. Втім, чи вся вона відповідає дійсності, де бути обачним. Про це ми спілкуємося я...

11.12.2019, 11:24

Детальніше

Люди з ВІЛ живуть довго і щасливо...

Назар не знав про ВІЛ-статус, допоки онкозахворювання не поклало його на лікарняне ліжко у Кіровоградський обласний онкодиспансер. Тут він приймав необхідну терапію, у надії чекав допоки його результати підуть на покращення...

26.11.2019, 12:33

Детальніше

Соціальна профілактика: шанс на нов...

Цього року на Кіровоградщині вперше було закуплено послуги соціальної профілактики за сприяння міської ради Кропивницького. Це нова модель, яка втілюється благодійною організацією «100 відсотків життя. Кропивницький» та Центром пробації в...

21.11.2019, 07:41

Детальніше

ВІЛ-позитивний: Я хочу жити, тому б...

Матвій – колишній військовослужбовець. Півтора роки тому повернувся в райцентр. Два питання, які не давали спокою: як звикнути до мирного життя, як прийняти ВІЛ-статус і гепатит?... Про обидва захворювання він дізнався...

19.11.2019, 12:46

Детальніше

ВІЛ-позитивний: «Туберкульоз тепер ...

Дві хвороби, про які, навіть, не здогадувався, впали на Сергія, як сніг на голову. Тоді у нього на руках була паралізована дружина, за якою він самостійно доглядав, і ледь встигав...

14.11.2019, 11:23

Детальніше

Чи повинна я проходити обстеження н...

«Рік тому я проходила обстеження на туберкульоз, яке показало, що він в мене відсутній. Навіщо лікар рекомендував їхати до туберкульозного кабінету ще раз через рік? Мені складно діставатися до міста...

12.11.2019, 06:29

Детальніше

На Кіровоградщині безкоштовно тесту...

Не секрет, що саме у пенітенціарній системі високий рівень захворюваності на соціально-значущі захворювання. Це та група ризику людей, яка потребує негайного обстеження, виявлення та вчасного лікування. На Кіровоградщині благодійна організація «100...

05.11.2019, 18:56

Детальніше

ВІЛ-позитивна: Лише зараз я живу…...

ВІЛ-позитивна Катерина через незнання і стереотипи втратила дитину… Хотіла довести всьому світу, що вона із сином такі ж самі. Проте, не приймаючи АРВ-лікування, лише нашкодила собі… Життя не відмотати…

30.10.2019, 14:43

Детальніше

Новини

Prev Next

Хворий на туберкульоз: Я зрозумів ц...

В Україні на десять випадків зареєстрованого туберкульозу легень припадає один випадок позалегеневого туберкульозу. Діагностувати це захворювання складно, втім, ліки від нього в державі існують безкоштовні. Серед клієнтів проєкту «100 відсотків життя...

27.03.2020, 09:23

Детальніше
Катерина Тимошенко: Тривалість життя людини з ВІЛ - рівноцінна тривалості життя людини без ВІЛ

Катерина Тимошенко: Тривалість житт...

На Кіровоградщині третій рік поспіль благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» втілює проєкт «HealthLink» «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Про результативність проєкту...

26.03.2020, 04:37

Детальніше

Близько 6 тисяч збережених життів: ...

5 886 українців з ВІЛ у 2019 році дізнались про свій статус завдяки зусиллям проекту USAID HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні.  Проект USAID HealthLink прискорює процес подолання епідемії ВІЛ в Україні...

25.03.2020, 11:29

Детальніше
Олександр Камінський: «Ми мотивуємо засуджених та ув’язнених до обстеження на ВІЛ, туберкульоз і гепатит»

Олександр Камінський: «Ми мотивуємо...

Проєкт «Заради життя» («Службове життя»), який мав Агентство США з міжнародним розвитком (USAID) і залишився РАТН, показав найсучасніші свої результати у 2019 році. На кого він створив і реально реально...

24.03.2020, 11:11

Детальніше
З Лівії у Долинську: про соціальний супровід ВІЛ-позитивних

З Лівії у Долинську: про соціальний...

Лариса Павлюченко – кейс-менеджер проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)», що реалізує благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький». Працювала...

05.02.2020, 09:35

Детальніше
Чи можна поновити лікування у разі відмови від нього?

Чи можна поновити лікування у разі ...

«Я перебував у колонії, й отримував препарати для лікування ВІЛ. Коли звільнився одразу не звернувся до лікаря, а потім і зовсім відклав лікування. У Центрі пробації я дізнався від соціального...

03.02.2020, 08:18

Детальніше
Оголошуємо конкурс на надавача послуг координатора у проект HealthLink

Оголошуємо конкурс на надавача посл...

Благодійна організація "100 відсотків життя. Кропивницький" оголошує конкурс на надавача послуг координатора у проект HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

31.01.2020, 14:08

Детальніше

Пілотні медичні заклади Кіровоградщ...

Пілотні заклади охорони здоров’я Кіровоградщини, а саме – Кропивницька, Компаніївська, Вільшанська та Новоархангельська районні лікарні-в якості благодійної допомоги від БО «100 відсотків життя. Кропивницький» протягом нового проектного року отримали 400...

24.01.2020, 09:43

Детальніше

Мотивація до анкетування на ВІЛ і т...

Олександр Чепурний – соціальний працівник у виправному центрі №37 в місті Устинівка. Здійснює свою діяльність в рамках проекту «Заради життя» (Serving Life), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)...

16.01.2020, 07:02

Детальніше