handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Одним из регионов, на базе которого осуществлялось исследование, является Днепропетровская область. По последним данным, в регионе проживает более 24 000 ВИЧ-положительных людей, и это только официальное число больных.

Мероприятия по противодействию эпидемии финансово обеспечиваются из трех источников: всеукраинский бюджет, местные бюджеты и поддержка деятельности неправительственных организаций (за счет целевой поддержке международных фондов). Если проблема с государственным финансированием является вечной, то вызовы, связанные со сворачиванием программ поддержки Украины фондами, станут актуальными в ближайшем будущем.

Учитывая эти обстоятельства, сейчас остро стоит вопрос поиска источников дополнительного финансирования. Именно на анализ эффективности использования имеющихся средств и выявления резервов и было направлено исследование института.

В ходе исследования были проанализированы бюджеты области и районов, планы ассигнований департаментов здравоохранения, сети распорядителей средств, сметы центров СПИДа, центров социальных служб для молодежи и территориальных центров предоставления социальных услуг и тому подобное.

Так, исследователи выяснили, что почти треть всех бюджетных средств Днепропетровской области (32,1%) направляются на здравоохранение. Такие значительные расходы на медицинскую сферу обеспечивают расходы на каждого жителя области на уровне 940,27 грн. Если сравнивать показатель доли расходов на здравоохранение в бюджете Днепропетровской области с другими регионами, которые были объектом исследования, то это - второй показатель, больше доля расходов только в бюджете Харьковской области (33,6%), а наименьшее значение - в Одесской (15,1%).

На этом положительные показатели Днепропетровской области и заканчиваются, ведь если посмотреть на структуру расходов непосредственно на противодействие ВИЧ в бюджете на здравоохранение, то их доля составит всего 0,3%. И это, вместе с Черниговской областью, является наименьшим показателем среди объектов исследования. То есть, несмотря на одно из лучших финансирований здравоохранения, доля расходов на противодействие ВИЧ наименее значительна.

Основными специализированными учреждениями, которые призваны противодействовать распространению эпидемии, является Центры СПИДа. Суммарный бюджет двух (областного и криворожского) Центров СПИДа составляет более 8,6 млн. грн. Анализ сметы областного Центра показывает, что 3/4 всех финансов направлены на оплату труда (73,4%), около 8% расходуются на оплату коммунальных платежей, а расходы на использование товаров и услуг составляют 18,9%. Возникают вопросы и при детальном исследовании сумм расходов на медикаменты и перевязочные материалы.

Кроме лекарств, медицинских препаратов и тест-систем, не менее важны и социальная составляющая, а именно услуги для обеспечения потребностей ВИЧ-положительных людей. Доля расходов в бюджете Днепропетровской области на социальную сферу составляет 2,7%. Обеспечить потребности ВИЧ-инфицированных за счет социальных услуг, которые должны предоставляться за счет местных бюджетов, можно, но: во-первых, средства на социальные услуги в социальном бюджете области составляют только 1%, что свидетельствует о низком приоритете данной статьи в бюджете; во-вторых, законодательство о социальном заказе в Украине, на данный момент, полностью так и не имплементировано в жизнь.

В исследовании говорится, что область выделяет довольно значительные суммы на финансирование центров соцслужб для молодежи и территориальных центров социального обслуживания, соответственно 13,8 млн и 65,5 млн грн. Вместе с тем подходы к распределению средств в социальной сфере не очень отличаются от медицинской. Так же, как в случае с Центрами СПИДа, львиная доля в смете расходов - это административные расходы.

Структура расходов центров соцслужб для молодежи Днепропетровска четко демонстрирует, что 84,9% всех средств расходуется на заработную плату персонала, а в территориальных центрах данный показатель составляет 68,1%. Средняя "стоимость" одного клиента в ЦССМ города Днепропетровск составляет 560,05 грн. В целом же за год обслуживается 15 200 клиентов, которые получают 34 922 услуги. В территориальных центрах города услуги были предоставленны11 515 лицам, а "стоимость" каждого такого клиента для местного бюджета составляла 2 736,67 грн.

В связи с этим организаторы исследования сделали следующие выводы:

1. Государство предлагает ВИЧ-позитивному человеку или человеку, который хочет пройти тестирование на ВИЧ, комнату и врача, которые подскажут, как сделать платный тест. За это весь год платится заработная плата нескольким лаборантам, но у них раз в три месяца нет работы, потому что нет тестов. Расходы на ВИЧ - это расходы на содержание больниц и врачей практически без расходов на пациентов (на лекарства и тесты);

2. Финансирование больниц и врачей, которые выбивают из местного бюджета деньги для себя, а не для пациентов, происходит в независимости от того, больных много или мало. Расходы на ВИЧ не зависят от динамики эпидемии - в регионах, где эпидемия более сильная, расходы могут быть меньшими, чем в регионах с большей эпидемией.

3. Большие расходы на здравоохранение не влекут за собой большее внимание к противодействию ВИЧ. Расходы на ВИЧ не зависят от финансовых возможностей области, в частности от доли расходов области на здравоохранение.

4. Власть не видит, что людям с ВИЧ нужны социальные услуги. Центры социальных услуг не работают с ВИЧ-положительными людьми и не пользуются их доверием. Расходы на социальные услуги для населения не учитывают потребности людей с ВИЧ. Услуги ВИЧ-сервисных НПО значительно дешевле и эффективнее, чем услуги коммунальных учреждений.

В то же время в исследовании говорится, что более эффективное противодействие эпидемии может быть достигнуто и в пределах имеющихся расходов - за счет изменения принципов финансирования.

 Источник: http://www.aids.ua/

Наші переваги

18років роботи

18 років на захисті прав людей, яких торкнулися соціально-значущі захворювання. 18 років боротьби з епідемією ВІЛ та туберкульозом. 18 років розвіювання міфів та стереотипів.

91реалізований проєкт

91 реалізований проєкт, направлений на соціальну та гуманітарну допомогу, адвокацію.

87фахівців

87 фахівців – це професіонали у своїх напрямках, які здійснюють соціальну, юридичну, адвокаційну, психологічну діяльність.

52заклади-партнери

У 2022 році спільну місію благодійної організації розділили 52 заклади-партнери, серед яких – місцеві органи влади, заклади охорони здоров’я, патрульна поліція, неурядові організації.

3396клієнтів у 2022 році

3396 клієнти, які ще вчора не знали про свої діагнози, а дізнавшись, були у відчаї. Це клієнти, які протягом 2022 року отримали професійну соціальну, психологічну та юридичну допомогу.

Кіровоградськe обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» створено 7 лютого 2005 року з метою здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, через надання допомоги окремим категоріям населення, які потребують допомоги, а саме людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Відділення є неприбутковою організацією і не має на меті отримання прибутку.

Новини

Prev Next
«Турбуватися про партнера – це запорука міцних і довірливих стосунків», – психологиня Ольга Котенко

«Турбуватися про партнера – це запо...

«У мене ВІЛ. Як сказати про це чоловіку/дружині? Як мені із цим жити?», – найпоширеніше запитання  серед людей з ВІЛ, які ми чуємо після тестування й отримання позитивного результату в...

25.03.2024, 10:01

Детальніше
Хто перебуває у групі ризику захворіти на туберкульоз

Хто перебуває у групі ризику захвор...

У рамках місячника протидії туберкульозу продовжуємо інформувати вас про дане захворювання та заохочувати до обстежень. Тож,  хто перебуває в групі ризику? Особи, які мали близький контакт з хворим на туберкульоз, особи з захворюваннями...

25.03.2024, 09:38

Детальніше

Проводимо скринінги безплатно і кон...

Часто людину гризуть сумніви – є у неї певні захворювання чи немає? Це симптоми чи ні? З ким поспілкуватися, щоб зрозуміти відповідь? Чи варто довіритися інформації з інтернету? У такому випадку...

25.03.2024, 09:35

Детальніше
Обстеження на туберкульоз пройшли колективно

Обстеження на туберкульоз пройшли к...

Щорічно День протидії туберкульозу відзначається 24 березня. Традиційно протягом березня триває місячник, приурочений до даної теми. Своїм прикладом - до вчасного обстеження - ми вирішили надихнути своїх читачів. 

25.03.2024, 09:23

Детальніше
Як діагностують туберкульоз?

Як діагностують туберкульоз?...

Як діагностують туберкульоз? Проводять рентгенографію органів грудної клітки та аналіз мокротиння на наявність у ньому мікобактерій туберкульозу; Аналіз мокротиння дозволяє не лише підтвердити діагноз, а й визначити чутливість мікобактерії туберкульозу до ліків:...

25.03.2024, 09:22

Детальніше
Відбудеться лекція «Що треба знати про ВІЛ»

Відбудеться лекція «Що треба знати ...

Запрошуємо до безпечного простору «Затишно space Кропивницький | Схід SOS» на лекцію «Що треба знати про ВІЛ» від нашої експертки БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Катерини Тимошенко, координаторки проєкту Інновації...

25.03.2024, 08:27

Детальніше
Медичні заклади, з якими ми спільно працюємо у подоланні епідемії ВІЛ, отримали медичні вказівники та постери

Медичні заклади, з якими ми спільно...

Це стало можливим в рамках проєкту «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» (HealthLink) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки медичним вказівникам «Довір лікарю свою таємницю тут» пацієнти...

25.03.2024, 08:26

Детальніше
Які шляхи передачі туберкульозу?

Які шляхи передачі туберкульозу?...

Туберкульоз передається: повітряним шляхом при тривалому перебуванні в закритому приміщенні разом з людиною, хворою на туберкульоз легень, яка кашляє і не отримує лікування; хворі на туберкульоз найчастіше поширюють інфекцію серед...

25.03.2024, 08:24

Детальніше
Загальні робочі зустрічі вже стали доброю традицією в нашому колективі

Загальні робочі зустрічі вже стали ...

На черговій зустрічі спілкувалися про історію організації від моменту заснування. Про це інформувала голова правління Юлія Чабанюк, зазначивши, що 5 травня 2001 року було створено всеукраїнську мережу людей з ВІЛ...

25.03.2024, 08:20

Детальніше
Соціальний працівник допоміг чоловіку з ВІЛ повірити в себе і розпочати лікування

Соціальний працівник допоміг чолові...

Матвій (ім’я змінено) – у минулому cпоживач ін’єкційних наркотиків. Чоловік ніколи в житті не проходив тестування на ВІЛ, тож навіть не здогадувався про свій статус. Усе ж зробити тест Матвія підштовхнуло...

21.03.2024, 09:45

Детальніше
Тестування на ВІЛ - це про турботу і довіру між вами

Тестування на ВІЛ - це про турботу ...

Ти точно знаєш, що турбуватися про партнера - це не лише купувати нові речі, запрошувати в кіно чи пригощати кавою. Турбота - це насамперед опіка про здоров’я людини, яку ти любиш. Власне...

14.03.2024, 09:11

Детальніше
Що потрібно знати про туберкульоз

Що потрібно знати про туберкульоз...

У рамках Місячника боротьби з туберкульозом інформуємо про факти та міфи щодо туберкульозу, яку ми звикли чути. Туберкульоз - це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. Передається...

14.03.2024, 09:08

Детальніше
Майже 8 тис грн ми зібрали на підтримку діток, хворих на туберкульоз

Майже 8 тис грн ми зібрали на підтр...

9 березня у Кіровоградській обласні філармонії в рамках програми «Танець весни» ми провели благодійний ярмарок. Ми дякуємо всім, хто зробив свій внесок у благодійний захід. Найперше – нашим працівникам та партнерам...

14.03.2024, 09:07

Детальніше
Чому вигідно протестуватися на ВІЛ у нас

Чому вигідно протестуватися на ВІЛ ...

Чому вигідно протестуватися на ВІЛ у нас? 1. Ви уникаєте черг (адже ми домовляємося про тестування на визначену дату і час);  2. Це безплатно (тест, вартістю у понад 200 грн, ми даємо...

14.03.2024, 08:47

Детальніше
7-ми річний хлопчик з Кіровоградщини вилікував туберкульоз

7-ми річний хлопчик з Кіровоградщин...

Хвороба 7-ми річного Максимка (ім’я змінено) розпочалася несподівано для його родини. Мама думала, що в сина звичайна простуда, однак там приховувався туберкульоз. - Я думала, що у сина вірусна інфекція. Все...

07.03.2024, 10:23

Детальніше

Оголошується конкурс з відбору конс...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький» оголошує відкритий конкурс з відбору консультанта із закупівельної діяльності за проектами: «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за фінансової підтримки Глобального фонду боротьби зі...

05.03.2024, 13:05

Детальніше
Підтримуємо маму з немовлям у лікуванні туберкульозу

Підтримуємо маму з немовлям у лікув...

Кожного дня до нашої благодійної організації потрапляють під соціальний супровід люди, які хворіють на туберкульоз. Наші соціальні працівники надають їм моральну підтримку, допомагають знаходити відповіді на питання, які виникають під...

27.02.2024, 12:34

Детальніше
Протягом січня протестовано на ВІЛ 431 особу

Протягом січня протестовано на ВІЛ ...

Протягом січня у партнерських медичних закладах у рамках проєкту HealthLink. Твій партнер по здоров'ю протестовано на ВІЛ 431 особу. З них найбільше протестовано чоловіків віком 30-40 років - 123, віком 41...

27.02.2024, 12:22

Детальніше
Бокси безпечного кохання розлетілилися за 5 днів

Бокси безпечного кохання розлетілил...

БО "100 відсотків життя. Кропивницький" отримала 157 заповнених анкет від жителів Кіровоградщини на замовлення боксів безпечного кохання для себе та своїх партнерів. Відтак - це 277 боксів, які допоможуть знати...

19.02.2024, 08:24

Детальніше

Оголошення про проведення конкурсни...

Оголошення про проведення конкурсних торгів для закупівлі послуг з розміщення паперової реклами на дошках оголошень по місту Кропивницький Замовник: БО «100 відсотків життя. Кропивницький" Проєкт: «Інновації з подолання епідемії ВІЛ», що впроваджується...

16.02.2024, 13:50

Детальніше

Оголошення про проведення конкурсни...

Замовник: БО «100 відсотків життя. Кропивницький Проєкт: «Інновації з подолання епідемії ВІЛ», що впроваджується Pact та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (АМР США) Pact Inc.  в рамках угоди № 380-018548 від...

16.02.2024, 13:48

Детальніше

Оголошення про проведення конкурсни...

Замовник: БО «100 відсотків життя. Кропивницький Проєкт: «Інновації з подолання епідемії ВІЛ», що впроваджується Pact та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (АМР США) Pact Inc.  в рамках угоди № 380-018548 від...

16.02.2024, 13:47

Детальніше
Туберкульоз вилікувала з другої спроби

Туберкульоз вилікувала з другої спр...

Оксана вперше захворіла на туберкульоз у червні 2022 року, але відмовилася від лікування через три місяці. Діагноз став для жінки неочікуваним, адже все почалося з того, що вона забила руку...

13.02.2024, 12:34

Детальніше
"Завдяки вам я вчуся жити заново", - хворий на туберкульоз

"Завдяки вам я вчуся жити зано...

«Якби я знав, що в мене так буде у житті. У мене немає, що їсти. Я вже добу голодний», - каже Олександр (ім’я змінено), який прийшов у нашу благодійну організацію...

12.02.2024, 12:23

Детальніше
До Дня Святого Валентина - кожному безплатні бокси безпечного кохання

До Дня Святого Валентина - кожному ...

До Дня Святого Валентина у БО «100 відсотків життя. Кропивницький» можна безоплатно замовити бокси безпечного кохання. Адже любов починається з турботи про своє здоровʼя та здоровʼя партнера.

12.02.2024, 08:55

Детальніше
Провели тренінги для медичних працівників

Провели тренінги для медичних праці...

Днями завершилася серія тренінгів, проведених для медичних працівників партнерських закладів охорони здоров’я в рамках проєкту HealthLink. Твій партнер по здоров'ю Із 5 медзакладів, з якими ми плідно співпрацюємо в подоланні епідемії...

12.02.2024, 08:53

Детальніше
Якими є симптоми ВІЛ?

Якими є симптоми ВІЛ?...

Як відомо, на ранніх стадіях ВІЛ має безсимптомний перебіг — в результаті більше 50% нових випадків інфікування виявляють на останній чи передостанній клінічних стадіях. Орієнтовними ознаками наявності ВІЛ можуть бути наступні...

12.02.2024, 08:51

Детальніше

Новини

Prev Next
«Турбуватися про партнера – це запорука міцних і довірливих стосунків», – психологиня Ольга Котенко

«Турбуватися про партнера – це запо...

«У мене ВІЛ. Як сказати про це чоловіку/дружині? Як мені із цим жити?», – найпоширеніше запитання  серед людей з ВІЛ, які ми чуємо після тестування й отримання позитивного результату в...

25.03.2024, 10:01

Детальніше
Хто перебуває у групі ризику захворіти на туберкульоз

Хто перебуває у групі ризику захвор...

У рамках місячника протидії туберкульозу продовжуємо інформувати вас про дане захворювання та заохочувати до обстежень. Тож,  хто перебуває в групі ризику? Особи, які мали близький контакт з хворим на туберкульоз, особи з захворюваннями...

25.03.2024, 09:38

Детальніше

Проводимо скринінги безплатно і кон...

Часто людину гризуть сумніви – є у неї певні захворювання чи немає? Це симптоми чи ні? З ким поспілкуватися, щоб зрозуміти відповідь? Чи варто довіритися інформації з інтернету? У такому випадку...

25.03.2024, 09:35

Детальніше
Обстеження на туберкульоз пройшли колективно

Обстеження на туберкульоз пройшли к...

Щорічно День протидії туберкульозу відзначається 24 березня. Традиційно протягом березня триває місячник, приурочений до даної теми. Своїм прикладом - до вчасного обстеження - ми вирішили надихнути своїх читачів. 

25.03.2024, 09:23

Детальніше
Як діагностують туберкульоз?

Як діагностують туберкульоз?...

Як діагностують туберкульоз? Проводять рентгенографію органів грудної клітки та аналіз мокротиння на наявність у ньому мікобактерій туберкульозу; Аналіз мокротиння дозволяє не лише підтвердити діагноз, а й визначити чутливість мікобактерії туберкульозу до ліків:...

25.03.2024, 09:22

Детальніше
Відбудеться лекція «Що треба знати про ВІЛ»

Відбудеться лекція «Що треба знати ...

Запрошуємо до безпечного простору «Затишно space Кропивницький | Схід SOS» на лекцію «Що треба знати про ВІЛ» від нашої експертки БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Катерини Тимошенко, координаторки проєкту Інновації...

25.03.2024, 08:27

Детальніше
Медичні заклади, з якими ми спільно працюємо у подоланні епідемії ВІЛ, отримали медичні вказівники та постери

Медичні заклади, з якими ми спільно...

Це стало можливим в рамках проєкту «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» (HealthLink) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки медичним вказівникам «Довір лікарю свою таємницю тут» пацієнти...

25.03.2024, 08:26

Детальніше
Які шляхи передачі туберкульозу?

Які шляхи передачі туберкульозу?...

Туберкульоз передається: повітряним шляхом при тривалому перебуванні в закритому приміщенні разом з людиною, хворою на туберкульоз легень, яка кашляє і не отримує лікування; хворі на туберкульоз найчастіше поширюють інфекцію серед...

25.03.2024, 08:24

Детальніше
Загальні робочі зустрічі вже стали доброю традицією в нашому колективі

Загальні робочі зустрічі вже стали ...

На черговій зустрічі спілкувалися про історію організації від моменту заснування. Про це інформувала голова правління Юлія Чабанюк, зазначивши, що 5 травня 2001 року було створено всеукраїнську мережу людей з ВІЛ...

25.03.2024, 08:20

Детальніше