handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Я не думала, що за народження дитинки доведеться платити

«Ми з чоловіком так давно хотіли мати дитинку. Нарешті диво сталося – я завагітніла. Та не думала, що за народження дитинки доведеться платити. На той момент, я перебувала у пологовому відділенні. Коли до пологів залишалося трохи більше тижня, «помічник лікаря» повідомив мені, що я маю купити витратні матеріали на дві тисячі гривень. Я одразу сказала, що таких коштів не маю…», - із сумом ділиться наша клієнтка Світлана (ім’я змінено).

 Консультує юрист проєкту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Арсен Арутюнян:

 «Право на безоплатну медичну допомогу передбачене Конституцією України. У ст. 49 Основного закону зазначено, що у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно.

Основами законодавства України про охорону здоров’я у статті 8, також передбачено право на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медичної допомоги, до якої належить вторинна (спеціалізована) медична допомога, включаючи медичну допомогу при вагітності та пологах. Цією ж статтею закріплена гарантія на судове оскарження у випаду порушення цього права.

На сайті Національної служби здоров’я України (далі - НСЗУ) розміщені роз’яснення[1] щодо безкоштовності пологів для громадян: «У Програмі медичних гарантій у 2021 році медична допомога при пологах та у складних неонатальних випадках залишаються пріоритетними… Пологи та увесь комплекс медичної допомоги немовлятам є абсолютно безоплатними. За них українці вже сплатили своїми податками… Проконсультуватися, як правильно подати скаргу можна за безоплатним номером  16-77».

Таким чином, медичний заклад мав надати безоплатно всю необхідну медичну допомогу клієнтці у зв’язку з її пологами.

Зважаючи на термін вагітності клієнтки, не було б доречним подання позову до суду чи звернення зі скаргою до НСЗУ. Тому в цьому випадку були проведені перемовини із керівником медичного закладу. У результаті, було узгоджено, що медична допомога при пологах буде надана нашій клієнтці без жодних оплат.

Через чотири дні після цього випадку Світлани народила немовля».

 

Якщо ви потребуєте юридичної допомоги, звертайтеся до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.

 

[1] https://nszu.gov.ua/novini/programa-medichnih-garantij-2021-ohorona-materinstva-i-ditin-509