handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

«Сподівалася, що соцстрах заплатить лікарняні. Але мені відмовили…», - хвора на туберкульоз

«Хворію туберкульозом майже рік і доходів за цей час не мала. Сподівалася, що соцстрах заплатить лікарняні. Але мені відмовили…», - ділиться історією клієнтка нашої організації Дарина (ім’я змінено).

Ситуацію коментує юрист проєкту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Арсен Арутюнян:

 «Клієнтка до захворювання на туберкульоз офіційно працювала. У процесі лікування їй було видано листок непрацездатності. Після цього, лікарнею було видано довідку про встановлення інвалідності. Однак вийшло таким чином, що листок непрацездатності був «відкритим» протягом строку, що перевищує 10 місяців.

А відповідно до п. 4.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (затв. Наказ Міністерства охорони здоров'я України  від 13.11.2001 № 455)   направлення хворого для огляду до МСЕК здійснюють лікарсько-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів у випадку, коли хворий був звільнений від роботи протягом десяти місяців безперервно з дня настання непрацездатності (при захворюванні на туберкульоз).

Отже, заклад охорони здоров’я мав би направити пацієнтку до МСЕКу і водночас «закрити» її листок непрацездатності раніше 10 місяців періоду її захворювання.

Із зазначеним листком непрацездатності клієнтка зверталася до відділення Фонду соціального страхування для оформлення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Однак, у цій установі, клієнтці порекомендували отримати новий листок непрацездатності із строком чинності до 10 місяців. Проте це було юридично не можливо через запровадження електронного обліку листків непрацездатності.

Натомість, чинним законодавством не заборонено, щоб клієнтка отримала «лікарняні» не за весь період, що вказаний в листку непрацездатності, а лише за 10 місяців.

У зв’язку із цим, Дарині була надана допомога у складанні та поданні відповідного звернення до відділення Фонду соціального страхування. Вже через кілька тижнів, клієнтка повідомила, що їй були перераховані виплати по тимчасовій непрацездатності».

 Якщо ви потребуєте юридичної консультації, звертайтеся до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.