handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Хворий на туберкульоз: я не знаю скільки мені ще лікуватися, та дякую всім, хто зараз поряд

За інформацією Центра громадського здоров’я станом на серпень 2021 року в Україні 12 951 людина знаходиться на поточному лікуванні туберкульозу. Станом на цей період під соціальним супроводом у БО «100 відсотків життя. Кропивницький»  перебуває  435  клієнтів з Кіровоградщини.

 Сьогодні наша історія про 40-річного ВІЛ-позитивного борця з туберкульозом Макара із Долинського району. Він у своїй боротьбі щодня знаходився на межі.

 - Я погано себе почував. Була сильна слабкість, запаморочення, втрачав свідомість. Під час обстеження сказали, що в мене туберкульоз лімфатичної системи. Та потім направили в Київ на додаткові  обстеження. Тут поставили інший діагноз, важкий, болючий - туберкульоз головного мозку. З цього моменту почався мій складний шлях боротьби… Лікування крапельне. Додому мене не відпускали. Адже навіть під час лікування я втрачав свідомість. У період з вересня 2020 року по травень 2021 року я був у Києві під наглядом. Потім мене відпустили додому, де я продовжую лікуватися. Не знаю, скільки ще триватиме моє лікування, але я мужньо терплю. Мене дуже підтримала дружина і діти. Завдяки їм я не переривав лікування, - розповідає свою історію Макар.

 Із липня 2021 року чоловік потрапив до благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Тут він перебуває під психосоціальним супроводом соціальної працівниці Анни Шевченко. 

- Ми проводимо консультації в телефонному режимі. Я завжди готова відповісти на будь-які запитання Макара стосовно лікування, перебігу захворювання, вживання ліків. Також чоловік суттєву підтримку отримує від нашої організації у рамках проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом. Сім’я фінансово виснажена від лікування, тому будь-яка підтримка для нього вагома. Ми щомісяця видаємо чоловіку сертифікати на продуктові набори. Згідно з ними він купує у супермаркеті необхідні продукти харчування, - розповідає Анна Шевченко.

 Макару ще довго лікуватися, щоб здолати недугу. На даний момент він вдячний кожному, хто є в його житті за підтримку і віру в нього.