handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Направлення сімейного лікаря – шлях до безоплатної медичної допомоги

 «Я тяжко перехворів. Мені це болить, тому не хочу вдаватися в деталі своєї хвороби. Скажу одне – після цього я задумався над своїм здоров’ям. І вирішив регулярно відвідувати лікаря. Зараз мені необхідно звернутися до лікаря-невропатолога для оформлення групи інвалідності… Однак знайомі сказали, що для цього потрібно заплатити кошти, лягати на стаціонар… Та в мене немає можливості заплатити, бо сам потребує грошей на життя. І в якийсь момент я подумав, що слід забути про пенсію по інвалідності, допоки я не звернувся у БО «100 відсотків життя. Кропивницький», - ділиться своєю історією Василь (ім’я змінено).

 Ситуацію коментує юрист проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Арсен Арутюнян:

 «Клієнт звернувся до нашої організації з тим питанням, що він має бажання щорічно проходити загальний медогляд та оформити пенсію по інвалідності.

Щодо оформлення групи інвалідності клієнту було рекомендовано спочатку звернутися до сімейного лікаря за отриманням електронного направлення до лікаря вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Це обумовлено тим, що для користування безоплатними медичними послугами потрібна декларація з сімейним лікарем та електронне направлення[1]. З електронним направленням для проходження медико-соціальної експертизи клієнт звертався до лікаря-спеціаліста. По завершенню огляду, йому була встановлена група інвалідності. Коштів при цьому пацієнт не витратив, не враховуючи витрати на проходження (як виявилося) недороговартісних обстежень.

По-друге, клієнту я радив щонайменше один раз на рік проходити медогляд у сімейного лікаря, з яким підписано декларацію. Своєчасні візити до свого лікаря – один зі шляхів попередження виникнення та розвитку захворювань. Так, відповідно до чинного законодавства[2] сімейний лікар безкоштовно може надавати консультації щодо ведення здорового способу життя, здійснювати динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнта, направляти його на дослідження чи до інших лікарів-спеціалістів.

 Резюмуючи вищенаведене, звернемося до Конституції України, де в статті 49 встановлено правило: «У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно». Тому, звернення до сімейного лікаря в умовах медичних реформ забезпечує пацієнту безкоштовність отримання медичної допомоги. Регулярне відвідування сімейного лікаря – гарна звичка, щоб бути здоровим».

 Ви наш клієнт, і у Вас залишились питання? Звертайтеся до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.

__

[1] Відповідно до Порядку направлення пацієнтів до закладів охорони здоров’я та фізичних осіб - підприємців, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та надають медичну допомогу відповідного виду, затв. Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 лютого 2020 року № 586.

[2] Зокрема, відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України 19.03.2018 року № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», Специфікації надання медичних послуг за напрямом «Первинна медична допомога», розробленої Національною службою здоров’я України.