handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Кіровоградщина: хворі на туберкульоз лікуються за інноваційним дослідженням

Хворі на стійкий до ліків туберкульоз, яких супроводжує БО «100 відсотків життя. Кропивницький», проходять лікування за інноваційним дослідженням BРaL.

 - Вчені всього світу завжди намагалися зробити все можливе, щоб шлях до скорочення термінів лікування та щоденної кількості таблеток на фоні підвищення ефективності лікування зводився до мінімуму. І, нарешті,  ми можемо говорити про крок у цьому напрямку. За результатами дослідження Nix-TB, яке ґрунтувалося на лікуванні туберкульозу з широкою лікарською стійкістю протягом 6-9 місяців схемою із застосуванням трьох протитуберкульозних препаратів, було схвалено до застосування ще один новий протитуберкульозний препарат - претоманід. Спочатку це втілили у серпні 2019 року в США, а у березні 2020 року - в Європі. Ефективність лікування пацієнтів, які брали участь у дослідженні, склала 90%. Враховуючи це, у червні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала використовувати цей спосіб лікування, який названо BРaL, в усіх країнах в рамках операційних досліджень. На даний час це втілюється в Україні, - розповідає заступник головного лікаря КНП «Кіровоградський обласний фтизіопульмунологічний медичний центр Кіровоградської обласної ради» Оксана Цапик.

Кіровоградська область одна з небагатьох областей, які змогли долучитися до участі в даному дослідженні завдяки проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізує благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), впроваджується РАТН.

- Наші клієнти з лікарсько-стійким туберкульозом мають можливість отримувати лікування новими протитуберкульозними препаратами за скороченими режимами лікування за схемою  BРaL. Після обстеження перед початком лікування за їхньої згоди вони направляються до Інституту фтизіатрії і пульмонології. Клієнти отримують безкоштовну госпіталізацю, лікування та обстеження в  Національному інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України протягом всього курсу лікування, включаючи дороговартісне рентгенологічне обстеження методом спіральної комп’ютерної томографії (на початку та в кінці лікування). Безперебійне забезпечення протитуберкульозними препаратами на увесь курс лікування, щомісячний моніторинг за лікуванням. Також фахівці організації надають психологічну, соціальну, юридичну та матеріальну підтримку хворим на туберкульоз. Ми компенсуємо вартість проїзду до Києва і в зворотньому напрямку, видаємо сертифікати на отримання продуктових наборів, адже розуміємо необхідність якісного харчування у боротьбі з захворюванням. Тобто, створюємо всі умови для якнайшвидшого подолання захворювання, - зазначає керівник напрямку супроводу хворих на туберкульоз БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Оксана Шершень.