handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Як уберегти ВІЛ-позитивних діток від туберкульозу

ВІЛ-інфіковані щороку мають шанс у десять разів більший, ніж у здорових людей, захворіти на туберкульоз. Тож що потрібно знати батькам, щоб вберегти дитину із ВІЛ від туберкульозу, спілкуємося в рамках проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» з лікарем-фтизіатром КНП «Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр Кіровоградської обласної ради» (колишня назва – протитуберкульозного диспансеру) Аллою Щасливою.

- Насамперед, слід дбати про своє батьківське здоров’я. Щороку регулярно проходити рентгенологічне обстеження легень, а за необхідності й спіральну комп’ютерну томографію легень. Якщо батьки ВІЛ-інфіковані, необхідно раз у житті обов’язково, а при потребі й частіше, проходити курс специфічної хіміопрофілактики туберкульозу препаратом «Ізоніазид» протягом шести місяців. Це значно знизить ризик захворіти на туберкульоз протягом двох років від моменту проходження курсу профілактики. ВІЛ-інфікована дитина також має хоч раз в житті пройти курс профілактики «Ізоніазидом» протягом 6-ти місяців, за показанням та призначенням лікаря. Батьки повинні знати оточення своєї дитини та унеможливлювати спілкування дитини із людьми, які можуть хворіти, або хворіють на туберкульоз. Також слід постійно отримувати антиретровірусну терапію без жодних перерв! Пам’ятайте, що ВІЛ-інфікованим дітям не проводять щеплення БЦЖ через можливість розвитку туберкульозу навіть від вакцини! – зауважує Алла Щаслива.

Загалом ВІЛ-позитивні діти при постійному прийомі антиретровірусної терапії майже нічим не відрізняються від своїх неінфікованих однолітків, каже фахівець. І головне - їх не потрібно боятися.  Тому що підхопити ВІЛ від дитини в побуті, навіть із бійками, укусами та подряпинами, є можливо настільки ж, як завтра на вулиці зустріти динозавра.