handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Чи повинна породілля купувати ліки в пологовий будинок?

«Я вагітна. Чекаю на дитину, адже знаю, яке це щастя! Я багатодітна матуся. Зараз перебуваю у лікарні на зберіганні. Лікарка наполягає на тому, що в пологовій залі мені може знадобитися один медичний препарат, який я маю купити завчасно. Чи повинна я його оплачувати?», - з таким питанням до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» звернулася наша клієнтка Віра.

Консультує юристка проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Тетяна Ковальова:

«Медична допомога при пологах – це пріоритетна послуга, яка входить у програму медичних гарантій. Адже заклади охорони здоров’я отримуватимуть від Національної служби здоров'я України оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн. Загальний бюджет програми медичних гарантій на допомогу при пологах - понад 1,6 млрд грн. Для пацієнтки це означатиме вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. А також - жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні», - коментує Тетяна Ковальова.

За словами фахівця, у межах програми медичних гарантій безоплатними є: медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарів розтин); перебування в стандартній палаті; анестезія оперативних втручань за призначенням; моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби); інтенсивна терапія породіллі; стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби); метаболічний скринінг у новонароджених; вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.