Хворому на туберкульоз відновили паспорт і допомогли з отриманням ЗПТ

Якщо в людини трапилася біда, ми не залишаємо її на півдорозі, не шукаємо причини, щоб не допомогти, а знаходимо всі можливості, надаємо соціальний, психологічний, юридичний супровід. Своєю діяльністю ми доводимо, що життя – понад усе!

Вкотре ми це довели, коли нам, БО «100 відсотків життя. Кропивницький», повідомили про Анатолія – наркозалежного чоловіка, який живе з ВІЛ та лікує мультирезистентний туберкульоз. Чоловік чекав на замісну підтримувальну терапію, проте попри його бажання отримати цю терапію, а далі і АРВ-терапію від ВІЛ, було практично неможливо.

- Анатолій з іншого міста. У нього не було жодних документів, які підтверджували його особистість. Тому допомагати довелося майже з нуля. Ми залучили нашу юристку Тетяну Ковальову, яка зайнялася відновленням паспорту цього клієнта. У чоловіка відкрита форма туберкульозу.  Далі ми повинні були допомогти Анатолію у встановленні діагнозу щодо залежності від наркотичних речовин. Але це зробити було проблематично. Він знаходився на лікуванні туберкульозу в установі закритого типу, де немає нарколога. Щоб лягти на лікування у стаціонарне відділення наркодиспансеру, Анатолію треба було пройти тест на COVID-19 і надати довідку, що він мікобактерію Коха не виділяє. Тобто було замкнене коло…, - розповідає про сприяння у допомозі координатор напрямку ЗПТ Максим Горюнов, додаючи, що врешті вдалося клієнта поставити на замісну підтримувальну терапію, яка заміняє вуличні наркотичні речовини.

Наразі Анатолій перебуває під соціальним супроводом в рамках проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині». Соціальний працівник Анна Шевченко щодня передає протитуберкульозні препарати даному клієнту та формує прихильність до лікування.

- Ми щодня спілкуємося про необхідність приймати ліки та поступово йти до одужання. Він мене чує, приймає препарати. Якщо він і надалі буде відповідально ставитися до свого здоров’я, він буде ближче до вилікування туберкульозу, - наголошує Анна Шевченко.