handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

На Кіровоградщині протестували на ВІЛ понад 6 тисяч осіб

У період із січня 2019 по вересень 2020 року в рамках проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)» на Кіровоградщині протестовано на ВІЛ-інфекцію понад шість тисяч осіб.

 - Наша команда протестувала 6425 осіб, з яких у 156 осіб виявлено ВІЛ-позитивний статус. Ми не залишили цих людей, а надали якісну соціальну допомогу, працювали над формуванням прихильності і, як результат, наразі 143 особи знаходяться під медичним наглядом та отримують АРТ-лікування. Також 89 статевих партнерів протестовано на ВІЛ, із них -  у 44 осіб виявлено ВІЛ-інфекцію. Це говоре про високий рівень передачі ВІЛ-інфекції саме статевим шляхом. Наразі всі нововиявлені статеві партнери приймають лікування та перебувають під соціальним та психологічним супроводом. Тестуванням на ВІЛ ми охопили Благовіщенський, Бобринецький, Гайворонський, Долинський, Новоукраїнський, Петрівський райони та місто Кропивницький, - наголосила Галина Шишелюк - координаторка проєкту на Кіровоградщині, що втілює БО «100 відсотків життя. Кропивницький».

- Для кожної людини, новина про невиліковну хворобу, є травматичною і кризовою ситуацією. Треба зрозуміти, усвідомити і пережити складну палітру почуттів, знайти в собі сили, натхнення і бажання жити далі повноцінним життям. Така хвороба як ВІЛ, в наш час, у 21 столітті, не є страшною з клінічної точки зору і не несе прямої загрози життю людини. Але, як показує досвід за роки існування нашої організації, якщо поглянути на ВІЛ з соціального боку, то тут ми зустрінемось із дискримінацією, осудом, стигматизацією, соромом, презирством, почуттям вини, нерозумінням, самостигматизацією і так далі. Саме в таких ситуаціях, допомога психолога та соціального працівника буде вкрай важливою і необхідною для нормального, повноцінного життя кожної людини, яка зіткнулась з проблемою ВІЛ. Вчасно наданий психо-соціальний супровід та консультування, може докорінно змінити якість життя ВІЛ-позитивного клієнта, - наголошує голова правління БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Юлія Чабанюк.

Протягом проєктного року благодійна організація передавала у якості благодійної допомоги понад шість тисяч тестів для діагностики ВІЛ у дванадцять закладів охорони здоров’я. Загалом до впровадження проєкту було залучено одинадцять закладів охорони здоров’я Кіровоградської області різних рівнів - три заклади первинного рівня, шість закладів вторинного рівня та два третинного рівня. 

- Ми прагнули  своєчасно виявляти ВІЛ-інфекцію, постановити на диспансерний облік осіб з ВІЛ-позитивним статусом, проводити діагностику, адекватно та вчасно призначати лікування, формувати прихильність та утримувати ВІЛ-позитивних на АРТ-лікуванні та на диспансерному спостереженні, що є вирішальними факторами задля уникнення погіршення стану пацієнтів та запобігання розвитку ускладнень, - підсумувала Галина Шишелюк.