Василь Манзар: #ЗаЩоЯБорюсь

Ми продовжуємо розповідати історії про наших супергероїв у рамках флешмобу #ЗаЩоЯБорюся. Василь Манзар, клінічний психолог, психотерапевт, психоаналітик БО «100 відсотків життя. Кропивницький».

 - Я маю справу з клієнтами, з їх психо-емоційним станом. Я безпосередньо стикаюся з несвідомою боротьбою клієнта. Ця боротьба, як правило, відбувається в середині людини та часто невідома їй самій. І якраз моє завдання, як психолога, вплинути на цей психологічний процес, змінити боротьбу на перемир’я всередині клієнта, бо свідомо ніхто не хоче страждати, але може прагнути до цього несвідомо. Моє завдання допомогти по-іншому усвідомлювати себе та власний супротив, коли людина заперечує свій статус та невідкладну переоцінку свого життя в зв’язку з цим, чи коли вона відмовляється від своїх почуттів, замінюю їх на такі, які перешкоджають усвідомленню себе, наприклад, коли власний страх замінюється на агресію та бунт по відношенню до інших, тобто супротив тому, що опинившись в цій ситуації необхідно змінювати власне життя. У цьому місці, де потрібно передивитися свої погляди, майже в будь-якої людини і виникає супротив. Також людина може відмовлятися і від своїх тілесних відчуттів. Наприклад, коли симптоми та біль помітні, але людина всеодно відмовляється їх признавати. Це і є моїм завданням, попасти у той куточок зляканої душі пацієнта, щоб сказати йому: «Я з тобою, ти не один, я буду для тебе тією людиною, на котру ти можеш розраховувати». Я працюю у психотерапії та психологічному консультуванні з фокусом на відносини та короткофокусній  психотерапії, створюючи спеціальні психологічні відносини на засадах етики та компетенції, - розповідає Василь Манзар про свою діяльність, відповідаючи на запитання #ЗаЩоЯБорюся.

 Василь Манзар раніше  працював  психологом у слідчому ізоляторі. Будучи у місцях позбавлення волі, мав досвід роботи з людьми з туберкульозом і ВІЛ-інфекцією. Каже: консультування однакове і водночас різне, адже працюючи  має справу з життям в цілому та людиною і її долею особисто.

 У БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Василь Манзар надає послуги з консультування, психотерапії та психоаналізу. Це консультування і супровід так званої  психотерапії «роботи-горя» у методі Джона Боулбі та Пьера Марті. Це невід’ємна робота у будь-якому психологічному консультуванні - адже людина зустрілася із втратою, а статус ВІЛ чи туберкульоз – це в повній мірі втрата. Також людина зі статусом зустрічається ситуаційно з непереносимістю та психологічним перенавантаженням. Треба допомогти людині це пережити та асимілювати. Проводиться робота з емоційною та когнітивною заплутаністю. Наші пацієнти, зустрівшись зі своїм статусом дезорганізуються, тобто, м’яко кажучи, це збиває їх з пантелику, вони переповнені почуттями заплутаності, не здатні повноцінно тестувати реальність. У моделі психотерапії транзактного аналізу та емоційній грамотності Клода Штайнера, якій навчений,  допомагає розплутати це. Також Манзар працює з емоційною і комунікаційною грамотністю клієнтів з ВІЛ і туберкульозом у моделі Маршала Розенберга. У такий спосіб людина навчається вільно мислити від сорому і провини, а також відрізняти свої захисні почуття від справжніх. Наш фахівець допомагає їй зустрітися із реальністю вільною від боротьби.

 Василь Манзар наразі здобуває  міжнародну сертифіковану освіту. Навчається у класиків цієї професії. Зокрема, у Інтернаціональній психотерапевтичній школі австралійця Тоні Вайта, де освоює короткофокусні методи роботи.

- Другий метод, за яким я навчаюся  – інтегративна психотерапія з фокусом на відносинах, навчаючись у американця Річарда Ерскіна та його учнів. Цей метод стосується вже довготривалої роботи, з розвитком терапевтичних відносин, тобто клієнт може на мене розраховувати і звертатися. З усвідомленням, що у нас є зворотній зв'язок. До того ж, я особисто проходжу свій психоаналіз, - каже спеціаліст організації.