Лікар-інфекціоніст про роботу у сфері ВІЛ

Ольга Поштак – лікар – інфекціоніст Кропивницької центральної районної лікарні, співпрацює з проектом HealthLink, що втілює БО «100 відсотків життя. Кропивницький».
«Я третій рік поспіль співпрацюю з благодійною організацією. Проходила тренінги з дискримінації і стигми, які вони організовували. Отримала чимало цікавої і корисної інформації, яку застосовую на практиці.
Як лікар-інфекціоніст працюю з 2017 року, а в медицині - з 2007 року. Раніше, коли тільки починала працювати з ВІЛ-позитивними людьми, було побоювання сказати людині про результат тестування. Я не знала, як вона відреагує на позитивний результат. Поки не сказала вперше… Реакції цілком різні. Є люди, яким я кажу, що в них позитивний результат, а вони не розуміють, що це значить. Тому важливо правильно сказати, адже від цього залежить її подальше життя.
Серед моїх пацієнтів, деякі не погоджувалися з результатом, наполягали на повторному тестуванні. Що ж, це їх рішення.
У першу чергу повідомити про ВІЛ-позитивний результат слід наодинці. Адже реакції рідних бувають різні і впливають на людину. Вона сама повинна вирішувати, кому розкаже про свій статус. Важливо пояснити, що це захворювання не смертельне, що люди із ВІЛ, які приймають АРТ-терапію, живуть довго і щасливо, заводять сім’ї.
Велику роль у житті ВІЛ-позитивних відіграють соціальні працівники. Вони доступно пояснюють про ВІЛ-інфекцію, як з нею жити, як бути безпечним. Тому номери телефонів соціальних працівників ми даємо людям з ВІЛ і кажемо: якщо є страхи, необхідно неодмінно телефонувати.
#За_що_ми_боремося? Щоб люди були ознайомлені, щоб знали, що життя продовжується і нічого не змінюється. ВІЛ-позитивним просто треба навчитися жити з новим розумінням».