Хворий на туберкульоз: «Якщо я не звільнюся сам, мене звільнять за статтею»

«У мене туберкульоз, проте я не виділяю паличку Коха, тобто безпечний для оточуючих. Лікування проходжу амбулаторно, приймаю протитуберкульозні препарати. Про моє захворювання знає роботодавець. І одного дня він сказав мені звільнятися за власним бажанням або мене звільнять за «поганою статтею». Я розумію, що в такому випадку краще звільнитися добровільно, щоб інформація про мою хворобу не поширилася в колективі. Мене цікавить, чи виплатять мені заробітну плату за останній місяць роботи? Коли повернуть трудову книжку?», - із цим питанням до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» звернувся наш клієнт  Денис (ім’я змінено).

 Консультує юрист проєкту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Арсен Арутюнян:

 «Дії роботодавця мають явні ознаки порушення чинного законодавства України про запобігання та протидію дискримінації. Проте зазначені дії керівника мають прихований характер, а процес доказування є складним через відсутність інших доказів, крім пояснень самого клієнта.

Щодо звільнення за власним бажанням роботодавець зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку, провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 Кодексу законів про працю України. Запропоновано звернутися за юридичним супроводом повторно у разі вчинення незаконних дій з боку роботодавця у зв’язку порушенням строків проведення розрахунків.

Протягом кількох тижнів після першого спілкування з юристом, заявник звертався до роботодавця щодо повернення трудової книжки та проведення з ним розрахунку. У результаті цього, роботодавець зрозумів, що працівник юридично підготовлений, та запропонував йому знову працевлаштуватися. Наш клієнт погодився на це. Наразі Денис вже другий місяць безперешкодно працює на цьому ж підприємстві. Знати свої права – один із шляхів захисту справедливості та боротьби із дискримінацією».

 Якщо ви зазнали дискримінації через соціально-значущі захворювання, звертайтеся до юристів БО «100 відсотків життя. Кропивницький». Детальні консультації за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.