Чи може людина, яка хворіє на туберкульоз, отримувати грошову допомогу від держави?

 Часто до нашої організації звертаються клієнти, які амбулаторно лікуються від туберкульозу, із запитанням «Чи можу я отримувати якусь допомогу від держави… На роботу мене не беруть, звідки брати гроші на життя?».

 У цій статті наш юрист Арсен Арутюнян в рамках проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» роз’яснює, хто із пацієнтів, які лікуються від туберкульозу, має право на отримання пенсії по інвалідності та державної соціальної допомоги.

 «Як правило, надання статусу особи з інвалідністю у зв’язку із наявністю захворювання на туберкульоз відбувається в тому випадку, якщо лікування потребує тривалого строку - понад 10 місяців з дня настання непрацездатності. Однак відповідно до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317, рішення про присвоєння статусу інвалідності приймає виключно медико-соціальна експертна комісія після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи тощо.

У разі встановлення групи інвалідності така особа може претендувати на одну із двох виплат:

  • пенсії по інвалідності – на підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV;
  • державної соціальної допомоги особам з інвалідністю – на підставі Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» від 18 травня 2004 року № 1727-IV.

За умови наявності необхідного трудового стажу, передбаченого законодавством, особа може звертатися до територіального органу Пенсійного фонду України для оформлення пенсії по інвалідності. Така пенсія є більшою за розміром, ніж соціальна допомога. В разі відсутності необхідних трудового стажу та доходу, що перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, може бути призначена державна соціальна допомога особі з інвалідністю після її звернення до територіального управління соціального захисту населення або до іншого уповноваженого органу.

Звертаємо увагу, що кожен випадок щодо виплат у зв’язку із інвалідністю є індивідуальним та потребує уточнення в юриста. Звертайтесь до фахівців БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.