Я важко захворів і залишився без грошей, - хворий на туберкульоз

«Я останні кілька днів не хотів дихати, так було важко. Коли обстежився, сказали, що складна форма туберкульозу. Одразу ліг на лікування в обласну протитуберкульозну лікарню. Лікування – довготривотривале. Але була одна біда – я втратив паспорт, не міг отримати пенсію, залишився без копійки грошей. Я просто втратив голову, як бути, адже я прописаний в іншій області. Лікарню не маю права залишати…».

З таким зверненням до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» звернувся клієнт проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)». Консультує юристка даного проєкту Тетяна Ковальова:

 «Закон дозволяє звернутись у відділ державної міграційної служби в разі втрати  паспорту, для отримання нового. Однак, це повинен бути відділ державної міграційної служби за останнім місцем проживання особи. У даному випадку, останнім місцем реєстрації особи була Херсонська область. Тобто згідно з законом, він повинен звертатись лише до зазначеного сектору державної міграційної служби.

Важка і небезпечна  для оточуючих   форма туберкульозу , із забороною залишати місце лікування, унеможливила  звернення клієнта за поновленням втраченого паспорту  за останнім місцем проживання. Я запропонувала нашому клієнту не засмучуватись. Адже існує процедура, встановлена Постановою Кабінету  міністрів У країни  №745,  в якій зазначено, що особи, які перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні в лікарнях закритого типу  - можуть звернутись за оформленням втраченого паспорту  до територіального органу державної міграційної служби за місцем знаходження лікарні. Від імені клієнта я склала заяву до місцевого органу державної міграційної служби  з посиланням на п. 19 ПКМУ № 745  та  доданим  медичним висновком, щоб було розпочато процедуру оформлення нового паспорту замість втраченого.

Але нами була отримана відповідь від даного відділу, з якої було зрозуміло, що місцевий орган дискримінує по відношенню до клієнта, не бажаючи працювати з особою хворою на туберкульоз. Зокрема, відпискою слугувало те, що необхідно, щоб обласна протитуберкульозна лікарня мала офіційний статус закритої лікувальної установи, підтвердивши це довідкою, що зробити неможливо, адже жодна тублікарня України не має такого статусу.

Маючи всі законодавчі підстави, я склала скаргу до державної Міграційної служби України в м. Київ з описом всіх обставин даної справи, та письмово виклала думку клієнта щодо дискримінаційного утиску в цьому питанні.

Через два тижні місцевий орган самостійно зв’язався з клієнтом і визначив схему співпраці, за якою особа, не покидаючи лікарні, отримала новий паспорт».

 

 Наші юристи завжди можуть надати фахову допомогу. Для надання детальних консультацій звертайтесь до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.