Олександр Камінський: #ЗаЩоМиБоремося

Наші соціальні консультанти, які працюють у виправних установах, щодня мотивують засуджених та ув’язнених до обстеження на ВІЛ, туберкульоз та гепатит. Саме у пенітенціарній системі високий рівень захворюваності на соціально-значущі захворювання. Це та група ризику людей, яка потребує негайного обстеження, виявлення та вчасного лікування.

- Ця діяльність в установах виконання покарань здійснюється за принципом «єдиного вікна», коли всі послуги надаються в одному місці. У команді задіяні соціальні та медичні працівники. У кожного своя роль супроводу ув’язнених і засуджених. Соціальні працівники здійснюють дотестове консультування, тобто морально готують клієнтів до проходження експрес-тестування на ВІЛ, допомагаючи зрозуміти його необхідність. Коли ж діагноз підтверджується, складають індивідуальні плани соціального супроводу клієнта, надають консультаційні послуги щодо формування прихильності до АРТ-лікування та диспансерного спостереження. Медичний працівник здійснює як особисті зустрічі, так і онлайн-консультації з приводу призначення антиретровірусної терапії та формування прихильності, за потреби клієнта перенаправляє до необхідних спеціалістів, - розповідає керівник пенітенціарного напрямку БО «100 відсотків життя. Кропивницький», координатор проекту «Заради життя» Олександр Камінський.

Втілювати цю мету вдається в рамках проєкту «Заради життя» (Serving Life), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується РАТН.

Лише комплексний підхід у протидії епідемії ВІЛ, принесене бажані результати.

Це те #ЗаЩоМиБоремося