В Олександрії під час карантину продовжують піклуватися про хворих на туберкульоз

В умовах карантину чимало послуг, які отримували хворі на туберкульоз в рамках проекту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що втілюється за підтримки Глобального фонду», надаються дистанційно та онлайн.

Є хворі, які потребують особливої уваги і контролю. Тоді соціальні працівники, дбаючи про заходи безпеки, приносить протитуберкульозні препарати хворому додому.

 - Я продовжую надавати послуги соціального супроводу клієнтам з туберкульозом. Є певні особливості, що не дозволяють виконувати цю роботу повністю дистанційно. Насамперед медико-соціально-психологічний супровід полягає у доставці та контролі прийому ліків хворими. Особливої уваги потрібно приділити людям, які мають побічні ефекти у вигляді болю в суглобах, нудоти, погіршення слуху. Ці відомості потрібно вчасно передавати лікарям, та стежити за тим, щоб лікування продовжилось. Побічні ефекти, на мою думку, головна перепона, люди психологічно уникають дискомфорту та запевнюють самі себе, що можна відкласти прийом сьогодні, завтра, а це неприпустимо. Саме такі клієнтиів потребують щоденного контролю вживання протитуберкульозних препаратів, - розповідає соціальний консультант БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Анна Коваленко.