Врятоване життя від туберкульозу

Назар не перший рік відбував термін покарання в Устинівському виправному центрі №37. Тут два роки тому проходив скринінгове анкетування на ВІЛ, туберкульоз і гепатит. Проте підозр, що в чоловіка, бодай, одне захворювання не було виявлено.

Торік самопочуття Назара погіршилося: пітливість, слабкість, підвищення температури.

У такому стані він не міг залишатися далі. Тому Олександр Чепурний – соціальний консультант проєкту Заради_життя (Serving Life), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується РАТН, спільно зі своїми колегами розпочали допомагати засудженому.

У виправному центрі посада медичного працівника не передбачена законодавством, тому засудженого було супроводжено до Інгульського фельдшерського-акушерського пункту. Його оглянула фельдшер і направила до Устинівської центральної районної лікарні. Тут він здав необхідні аналізи та пройшов обстеження. У нього виявили туберкульоз та ВІЛ-інфекцію. Чоловік розпочав лікування в Лісовій поляні, пізніше - у Знам’янському санаторію. Після лікування і додаткових обстежень, стан здоров'я Назара поліпшився.

Назар не становив загрозу оточуючим, тому мав повне право перебувати у виправному центрі.

Днями заповітна мрія Назара - звільнитися з місць позбавлення волі - здійснилася. На даний час він перебуває вдома, почувається значно краще, приймає протитуберкульозні препарати та АРТ-терапію. І дякує всім, хто допоміг йому у лікувані.