Соціальний працівник допоміг сім’ї прийняти ВІЛ-статус

Соціальні працівники БО «100 відсотків життя. Кропивницький» виконують не просту місію – допомагають людям, які хворіють соціально-значущими захворюваннями. За словом «допомагають» - ховаються людські історії, страх бути осудженим, відмови від лікування, не прийняття ВІЛ-позитивного статусу, сотні дзвінків і зустрічей.

Про кожного свого клієнта вони розповідають так, ніби з ним переживають його ж історію боротьби з протидією ВІЛ.

- Деякі клієнти одразу розуміють, що потрібно приймати АРТ-лікування. Деяких доводиться вмовляти, пояснювати навіщо вживати ліки, які роблять тебе безпечними для суспільства, - каже Анна Шевченко - соціальний працівник проєкту ACCESS Pro: «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами, в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)».

Анна розповідає історію свого клієнта Максима, який про ВІЛ дізнався, коли лікував тяжке захворювання.

- Максим лікувався в онкодиспансері. Сюди в рамках проекту ACCESS Pro ми передавали від благодійної організації безкоштовно експрес-тести. Ними протестовано чоловіка і виявлено ВІЛ. У його стані дізнатися про ще одну хворобу – було ударом. До того ж, через тяжкість онкозахворювання він тривалий час не розмовляв. Сидимо ми з ним в кабінеті. Я у буквальному сенсі вмовляю його вживати АРТ-терапію, яка полегшить його стан. Він мовчить, ховає очі. Тоді я кажу: «Ви хочете жити?». І він неочікувано для мене ствердно відповів: «Так». З цього моменту він розпочав лікування, - каже Анна Шевченко.

У Максима була дружина і троє дітей. Тому соціальний працівник вирішила і їх обстежити, щоб у разі необхідності вчасно надати допомогу.

- На мій подив, дружина Максима знала, що в неї ВІЛ. Більше того, розповіла, що потайки від чоловіка приймала АРТ-терапію у періоди вагітності. А потім відмовилася від неї, щоб не випливла інформація в районі про її ВІЛ-інфекцію. Я коли це дізналася, вперше почала бентежитися за стан їхніх дітей. Всі троє – шкільного віку. Тому про їх обстеження домовилася з лікарем в районі, де ми теж втілюємо проект ACCESS Pro. Всі троє дітей, на щастя, виявилися здоровими, - каже Анна Шевченко.

Привити прихильність до АРТ-лікування дружині Максима соціальному працівнику було не просто. У неї були свої аргументи, не підкріплені фактами. Та коли вона побачила, що чоловік лікується і почувається краще, стала на облік.

- Вони майже три місяці приймають АРТ-лікування. Зараз розуміють наскільки це важливе. І дякують, що я не залишила їх самих на цьому шляху, - додає Анна Шевченко.