Чи повинна я проходити обстеження на туберкульоз повторно?

«Рік тому я проходила обстеження на туберкульоз, яке показало, що він в мене відсутній. Навіщо лікар рекомендував їхати до туберкульозного кабінету ще раз через рік? Мені складно діставатися до міста, щоб просто «поспілкуватися» з лікарем, оскільки я живу у сільській місцевості. 

Від соціального працівника у Центрі пробації я дізналася, що можу отримати безкоштовну правову допомогу. Тому звертаюся до вас: чи є законною вимога медичного працівника щодо мого повторного візиту до нього?», - із цим питанням до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» звернулася клієнтка Валерія, яка перебуває на обліку в Центрі пробації.

Консультування клієнтки здійснював юрист БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Арсен Арутюнян:

«До нашої організації звернулася клієнтка, яка вважала, що її незаконно поставили на облік у протитуберкульозному кабінеті. Оскільки у неї не було виявлено захворювання на туберкульоз.

Чинним клінічним протоколом, затвердженим Наказом МОЗ України від 04.09.2014 року №620, передбачено, що особа, яка мала підозру захворювання на туберкульоз має пройти повторний огляд у лікаря через рік. Це свого роду турботу медика про пацієнта.

Ми їй це пояснили. Через деякий період Валерія перетелефонувала і повідомила, що вона все ж таки буде направлятися до Кропивницького з метою проходження необхідного медичного дослідження, щоб бути спокійною за свій стан здоров’я. Вона прислухалася до нас. І це важливо, коли наші клієнти, звертаючись до нас за допомогою, чують наші поради».

Якщо ви потребуєте правової допомоги звертайтеся за консультацією до фахівців БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.