handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

У Кропивницькому медичних працівників навчають бути толерантними до людей, які живуть з ВІЛ

Учора, 25 травня, у Кропивницькому розпочалася серія тренінгів, спрямованих на формування толерантного ставлення серед медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику.

Участь у першому тренінгу взяло близько 30 медичних працівників пілотних закладів охорони здоров’я Кропивницького, які працюють в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України». Загалом, до кінця вересня 2017 року пройдуть навчання 720 медичних працівників з шести пілотних закладів охорони здоров’я Кропивницького.

Під час одноденних тренінгів тренери ставлять за мету змінити ставлення медичних працівників до людей, що живуть з ВІЛ, та до представників груп найвищого ризику щодо інфікування на ВІЛ, для надання якісних послуг та зниження стигматизації та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, в закладах охорони здоров’я. В свою чергу, це сприятиме більшій кількості пацієнтів з ВІЛ, які звертаються за медичними послугами, і отримують якісну медичну допомогу на рівні з іншими пацієнтами.

«Мета була - змінити ставлення медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ та груп найвищого ризику. Це потрібно для зниження стигми та дискримінації у суспільстві. Учасники задавали дуже багато питань, були дискусії. Всі відзначили необхідність подібного тренінгу, він був актуальним», - зазначила Галина Горенко, тренер проекту, головний лікар КЗ «Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру».

«Матеріал подавався доступно. Для медичних працівників була корисною інформація юридичного характеру. Зокрема, розгляд законодавства України у сфері охорони здоров’я та протидії ВІЛ: розгляд Закону України  «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ, та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», - відзначила учасниця тренінгу Лариса Свириденко, головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1».

«Була цікава тема щодо законодавчої бази, постконтактної профілактики ВІЛ, і взагалі, шляхи передачі: що безпечно, що ні. Кожен отримав для себе чимало корисної інформації», - прокоментувала Олена Чавикіна, заступник головного лікаря з медичної частини  КЗ «Поліклінічне об’єднання м. Кіровоград».

«Під час тренінгу ми намагалися допомогти учасникам переглянути власні думки, переконання, ставлення та поведінку щодо людей, які живуть з ВІЛ, і представників груп найвищого ризику, та їх вплив на професійну поведінку. Безперечно, було ознайомлено учасників із нормами законодавства у сфері охорони здоров’я та протидії ВІЛ/СНІД в Україні, розглянуто права людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику, і медичних працівників, їх обов’язки, вимоги надавати якісні медичні послуги інфікованим  пацієнтам. Було проаналізовано причини виникнення таких явищ як стигматизація та дискримінація, усвідомлено наслідки стигматизації людей, що живуть з ВІЛ, і представників груп найвищого ризику, як для самих пацієнтів, так і для суспільства в цілому», - резюмує координатор проекту Володимир Бочаров-Туз.

Тренінги організовують та проводять Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»  в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).