handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

У Кропивницькому вперше вчили розкривати статус ВІЛ+

На Кіровоградщині на обліку в центрі СНІДу знаходиться 319 дітей, з них - 111 ВІЛ-позитивні. Більше сотні дітей повинні дізнатися про свій статус і, як мінімум, більше 200 - про статус своїх рідних.

На жаль, батьки з різних причин відмовляються казати дитині, що в неї ВІЛ. Причини різноманітні і вони, дійсно, вагомі. Це і страх бути засудженим дитиною та розуміння своєї провини, невпевненість у тому, що дитина зможе тримати таємницю  та безліч інших острахів та переживань. Але, рано чи пізно, доведеться, зробити цей важкий крок, адже, в  іншому випадку його зробить хтось сторонній.

Як себе вести в цій ситуації батькам, обговорювали нещодавно під час навчального тренінгу з розкриття ВІЛ статусу, який відбувся у Кропивницькому вперше.

- Під час спілкування з батьками, ми все частіше стали розуміти, що більшість з них не готові розкрити ВІЛ статус своїй дитині. А ті, хто розуміють необхідність та актуальність обговорення цієї теми - не знають, як це правильно зробити. Більше того, на Кіровоградщині не було жодного спеціаліста, який був би обізнаний  в темі розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині. Необхідність  підготовки таких спеціалістів була вкрай  потрібною. І нарешті,  за підтримки Корпусу миру та Благодійної організації «Мережа» таке навчання вдалося провести в Кропивницькому. Це перше, і поки що, єдине навчання із теми розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині, але ми маємо намір вдосконалювати свої знання в цій темі. Ми вдячні колегам із центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за те, що підтримали нас та розуміють важливість та актуальність таких знань, - розповідає ініціатор заходу, представник Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Юлія Бочарова-Туз.

Під час тренінгу навчання пройшли 11 соціальних робітників із Кіровоградського осередку мережі ЛЖВ та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Як показали результати, цей тренінг був їм вкрай необхідним.

- Наразі під поїм супроводом є сім’я, в якій батьки мають ВІЛ-позитивний статус.  Тепер у мене є певне розуміння, як спілкуватися з батьками на цю тему. Я відчуваю, що зможу допомогти таким чином дітям більш комфортно та безболісно дізнатися про їх статус, - ділиться соціальний працівник однієї з держаних установ.

- Є велика необхідність говорити на цю тему. Під час патронажу однієї з сімей, в якій  батьки мають ВІЛ-позитивний статус, я почув, як дитині, щоб вона не почула інформацію, яку ми обговорювали, батьки сказали: «Вийди». Наразі у них ця тема «табу», що спричиняє певне напруження в родині, адже дитина уже достатньо доросла, щоб розуміти, що від неї щось приховують. Тепер я розумію, що, в першу чергу, треба вести роботу із батьками та допомогти їм підготуватися до моменту розкриття статусу своїй дитині, - ділиться соціальний робітник Роман.

Ініціатори тренінгу впевнені, що тема з розкриття ВІЛ статусу потребує у Кропивницькому і подальшого вивчення. На майбутнє заплановано створити комплексну групу взаємодопомоги, яка надаватиме консультації та допомагатиме справлятися із цією ситуацією сім’ям, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу.