handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

"Соціальна працівниця пояснила мені, як жити з туберкульозом"

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, яку ще називають паличкою Коха.
Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія туберкульозу починає розмножуватись в легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити або уповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органу набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання, у неї спостерігаються: кашель, що триває понад 2-3 тижні, рясне потовиділення вночі, слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищення температури тіла до >37 градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень, задишка без значного фізичного навантаження, біль у грудній клітці.
З такими симптомами стикнулася Ірина (ім’я змінена), коли звернулася до лікаря. Призначені обстеження діагностували у неї туберкульоз. Далі розпочався шлях боротьби з недугою. Жінка потрапила у благодійну організацію «100 відсотків життя. Кропивницький» під соціальний супровід проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом.
 «Саме завдяки своїй соціальній працівниці Ользі Іваненко, я зрозуміла, як жити із туберкульозом. Коли в мене шок пройшов, я почала читати купу інформації про хворобу в інтернеті. Було страшно, я вже думала, що помираю. Та навчальні сесії із Ольгою мене врятували. Кожного тижня вона розповідала мені, як жити з туберкульозом. Наприклад, як правильно кашляти, як приймати ліки, які обстеження проходити, як передається хвороба та багато іншого. Я слухала і розуміла: якщо дотримуватися всіх рекомендацій, я буду жити. Я дякую за піклування про моє здоров’я», - каже Ірина.
Повністю захиститись від туберкульозної інфекції неможливо, але можна запобігти розвитку хвороби або постаратися виявити її на ранній стадії.