handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Роман Кузьменко: «Збереження здоров’я і життя – найважливіше»

Роман Кузьменко дев’ять років працює у благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Починав він свій шлях волонтером, а нині – соціальний працівник одного з наймасштабніших проєктів у сфері охорони здоров’я USAID HealthLink «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині».
У Всесвітній день здоров’я спілкуємося з Романом про врятовані життя і допомогу людям з ВІЛ.
 
- Романе, ви вже не перший рік допомагаєте людям з ВІЛ. Як розпочинався ваш шлях у благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький»?
- У благодійній організації я працюю 9 років. Починав працювати з безхатьками, зокрема, це було раннє виявлення туберкульозу та доведення до обстеження. Також проводив скринінг на місцях їх перебування. До цього я працював будівельником та в інших робітничих професіях. Але були проблеми із здоров’ям, тому залишив попередню роботу. Знайшов себе у соціальній сфері.
Про організація я дізнався через знайомих. У мене в душі завжди був поклик волонтерити і допомагати людям. Тодішній керівник Олександр Алєксандров побачив у мені потенціал і запропонував працювати соціальним працівником. Я самостійно цікавився темою ВІЛ, займався саморозвитком. Через два роки після волонтерства і допомоги безхатькам я почав працювати соціальним працівником і допомагати людям з ВІЛ. У мене вийшло. Спочатку у мене були групи підтримки людям з ВІЛ. Пізніше, у період пандемії, я працював координатором одного невеликого проєкту з пересилки антиретровірусної терапії ВІЛ-позитивним. От вже три роки, як я соціальний працівник проєкту HealthLink «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині». Допомагати людям - це наймилосердніша справа.
 - Як про вас дізнаються люди, яким щойно діагностували ВІЛ?
- Тестування на ВІЛ проводиться у лікарнях. За мною закріплено три медичних заклади у Кропивницькому. Це - Центральна міська лікарня, районна лікарня та обласний фтизіопульмонологічний медичний центр. У кожному медзакладі є медичні координатори проєкту HealthLink, які здійснюють тестування. Вони роблять першочергові тести і за результатами тестування направляють до мене зі згоди пацієнта. Лікар каже пацієнту: «у вас є можливість отримати допомогу соціального працівника». Люди реагують по-різному. Спочатку у людини шок. Коли проходить інші стадії прийняття, вона більш відкрита до спілкування і чує мене. До слова, безкоштовне тестування здійснюється завдяки тестам проєкту HealthLink, які ми протягом року передаємо у медичні заклади. Дуже важливо, що є можливість консультування соціального працівника. На цьому етапі - важлива підтримка людини з ВІЛ. Перше питання, яке мені задають люди, в яких виявили ВІЛ: звідкіля воно взялося? Я направляю питання в інше русло: як із цим жити? Адже наразі дуже важливе питання збереження здоров’я і життя.
- Ваша місія у проєкті - довести людину до лікування?
- Саме так. І дуже добре, що це лікування, а саме антиретровірусна терапія, є в наявності і безкоштовна. Людям не потрібно думати, де взяти кошти на лікування. Важливо - розпочати лікування, а не відкладати це на період «я подумаю». Бо за цей час можна і собі нашкодити, і коханим. Адже всі ми знаємо, що найпоширеніший шлях передачі ВІЛ - статевий. Моє завдання – розповісти клієнту про найкоротший шлях - як стати на облік, де отримати лікування, як жити з ВІЛ. Шлях доведення до лікування залежить - від ефективності мого консультування і від можливості людини чути інформацію. З початку року я проконсультував 20 людей і допоміг в отриманні АРТ-лікування. Це говорить про те, що тест на ВІЛ врятував життя 20 людей. І це лише ті люди, які перебували під моїм соціальним супроводом. Підхід до кожної людини свій, адже потрапляють клієнти, наприклад, із залежністю. У них основне захворювання – залежність. Їм тяжче, тому що лікування ВІЛ залежить від регулярності та дисциплінованості. Важливо - пояснити людині, що стадії прийнятті можуть проходити по-різному, але лікуватися потрібно зараз. Я мотивую людей прикладами попередніх клієнтів, коли була зневіра, які потім були наслідки для них. Якщо людина відмовляється лікуватися, імунна система слабшає для них, і різні супутні захворювання протікають більш тяжче. Доводиться лікувати супутні захворювання – туберкульоз, гепатит.
- У розмові ви згадали, що найпоширеніший шлях передачі ВІЛ - статевий. Так от, коли людина дізнається, що в неї ВІЛ, чи пропонує вона протестувати і свого партрнера?
- Ситуації бувають абсолютно різні. Адже людина, в якої ВІЛ, не одразу розкривається своєму партнеру. Нещодавно один із моїх клієнтів довго вагався, як сказати дружині, що в нього ВІЛ. І найголовніше - як протестувати дружину. Я бачив, як йому болить ця тема, і запропонував допомогу. Розкриття ВІЛ-позитивного статусу ми провели разом. Він прийшов із дружиною. Ми поспілкувалися разом, я розповів про ВІЛ. Чоловік сказав, що нещодавно дізнався про свій статус. Запропонували тестування жінці. Вона погодилася. Тест виявився позитивним, у неї був шок. Я надавав моральну підтримку обом. Адже він - боявся, що їхні стосунки завершаться, а вона - не знала, звідки це взялося, як вона буде жити з ВІЛ. Я завжди був з ними на зв’язку, пояснював, що важливо розпочати прийом АРТ-терапії. І сказав таке: завдяки тестуванню ви зберегли своє життя. Бо якби це було пізніше, наслідки були б іншими. Тепер вибір за вами. Сімейна пара розпочала разом лікування, вони проговорили усі моменти. Наразі в них немає відриву, живуть повноцінним життям. Людина з ВІЛ може ходити від 2 до 8 років і не знати про це. Тому тестування кожен рік - потрібне бути в пріоритеті для кожного.