handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Консультує психолог

“Мій син має залежність – алкоголь, наркотики. Нещодавно у нього діагностували ВІЛ і туберкульоз. Він розпочав лікування. Нам поступово вдається перемогти його залежність. Будь ласка, порадьте, як правильно його підтримати на цьому етапі. Я так хвилююся, щоб він знову не повернувся до минулого», - запитує Оксана, яка звернулася до благодійної організації за психологічною допомогою.
Консультує Ольга Котенко - психолог проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом:
 «Категорія нарко та алкозалежних пацієнтів є найскладішою у формуванні прихильності до лікування від туберкульозу та ВІЛ інфекції. У таких випадках, на жаль, психолог і соціальний працівник без допомоги нарколога, абсолютно безсилі.
Найскладніше з цими пацієнтами те, що вони абсолютно переконані, що всі їхні побічні дії і ускладнення точно від лікування. І в жодному випадку не від поєднання ліків з алкоголем чи іншими хімічними препаратами. Я вже не говорю про те, що вони в стані зміненої свідомості просто забувають про прийом ліків і лікування виявляється неефективним. Скажу чесно, я не є спеціалістом в області роботи із залежностями, але коли зустрічаюсь з такими випадками у своїй роботі, то намагаюсь повернути таким людям власний контроль над їхнім життям.
Це завжди не просто, бо зазвичай їхні рідні займають жорстку позицію в тому, щоб рятувати їх, забуваючи при цьому, що врятувати можна тільки того, хто хоче цього і просить про допомогу. Тож у розмові з такими клієнтами, я даю зрозуміти, що це їхнє життя і тільки їм вирішувати, як якісно вони хочуть прожити його, чи є взагалі бажання жити і, наскільки вони готові померти, не просто померти, а в стражданнях.
Ще часто зустрічаюсь з тим, що ставлення лікарів до таких пацієнтів є негативним (вони стигматизують їх) і через це дають мало інформації, не пояснюють наслідки. Тому буває, що моя консультація полягає у звичайному тлумаченні, що може бути з ними, якщо вони не прийматимуть ліки (прийматимуть не регулярно) і який вплив на їхній організм чинитиме поєднання алко-, нарко речовин з ліками. Тому треба бути поряд із сином і пояснити йому, що вибір його життя – це його вибір».