handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Міфи і факти про туберкульоз

МІФ: Профілактичне лікування від туберкульозу лише токсично впливає на печінку, ніякої користі від нього немає.
ФАКТ: Профілактичне лікування від туберкульозу проводиться препаратом ізоніазид, який потрібно приймати протягом 6-ти місяців. Існують чіткі показання для призначення такого лікування. Для дорослих найчастіше це – тривалий контакт з хворим на туберкульоз, коли існує високий ризик розвитку туберкульозу у поки що здорової людини.
Для дітей – також контакт з хворим на туберкульоз, навіть нетривалий, оскільки діти набагато сприйнятливіші до цього захворювання. Друга причина призначення профілактичного лікування у дітей - так звані «проблеми з р.Манту» - коли проба має великі розміри, або значно збільшилась в цьому році, порівняно з попереднім. Ймовірність токсичного впливу на печінку є (як і в усіх лікарських засобах, які виводяться з організму печінкою), проте вона невелика. А от користь від проведення профілактичного лікування значно переважає ймовірний його токсичний вплив. Адже після курсу профілактичного лікування ризик розвитку туберкульозу в людей, що контактували з хворими на туберкульоз, зменшується в десятки разів!
Основна умова – завершити весь 6-ти місячний курс.
Вкрай важливим є профілактичне лікування ізоніазидом у ВІЛ-інфікованих. Воно значно зменшує ризик захворювання на туберкульоз, оскільки ВІЛ-інфіковані мають в набагато вищий, ніж у людей з нормальним імунітетом, щорічний ризик захворіти на туберкульоз. Тому кожна людина, що має ВІЛ, один раз в житті, а за наявності клінічних показань – і більше, обов’язково має пройти 6-ти місячний курс профілактичного лікування туберкульозу ізоніазидом.