handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Про опіку людей з ВІЛ, які мають інвалідність

«Якби не ви, мені було б тяжко самій… Ні ліки подати, ні в магазин піти. Дякую, що ви мене навідуєте», - каже Марина (ім’я змінено), яка давно живе з ВІЛ, зараз тяжко хвора… Таких слів вдячності на свою адресу ми, БО «100 відсотків життя. Кропивницький», отримуємо чимало. Допомога людям з ВІЛ, які живуть з інвалідністю, мають тяжкі захворювання – це один із напрямків нашої роботи. Про діяльність в цьому напрямку спілкуємося із Тетяною Ковальовою, яка координує «Немедичний догляд ВІЛ -позитивних осіб».

 

 «У напрямку «Немедичний догляд ВІЛ позитивних осіб»  ми опікуємося інтересами людей які живуть з ВІЛ і мають інвалідність. У деяких випадках і тими людьми, які  не маючи групи інвалідності, потребують стороннього догляду. Цю потребу ми бачимо з довідки лікуючого лікаря і беремо особу під супровід, маючи пряме медичне показання», - пояснює Тетяна Ковальова.

Станом на березень під супроводом напрямку немедичного догляду перебуває близько 70 людей з ВІЛ.  Ці люди отримуватимуть соціальні послуги від БО «100 відсотків життя. Кропивницький» протягом року  на постійній основі. 

Соціальний патронаж надає соціальна працівниця Катерина Ігнатьєва. Це і відвідування особи вдома чи в лікарні, прибирання у будинку, за потреби закупівля ліків та продуктів харчування тощо. До того ж, здійснює доставку додому антиретровірусної терапії кожному хворому. Якщо є потреба, а її за цей період було вдосталь, це і супроводження до лікувальних закладів, забір біологічного матеріалу для дослідження, включаючи визначення рівня вірусного навантаження. 

«Ми намагаємося також полегшити матеріальний стан людей з ВІЛ, якими опікуємося. З огляду на потреби кожного індивідуально, ми забезпечуємо товарами медичного догляду та засобами гігієни. Це -  памперси, пелюшки, милиці, тонометри, глюкометри, термометри тощо. Люди з ВІЛ, які перебувають під супроводом протягом року, також отримають гігієнічні набори з товарами першої необхідності. Наприклад, якщо це особа, яка має цукровий діабет, ми передаємо їй смужки для вимірювання цукру в крові, адже це важливий показник і його необхідно вимірювати щодня. Якщо у людини складність у самостійному пересуванні, забезпечуємо милицями. Для людей з ВІЛ, які прикуті до ліжка, ми передаємо гігієнічні товари для догляду - памперси та вологопоглинаючі пелюшки. У військовий час, коли зараз всім непросто, фінансово в тому числі, ми намагаємося забезпечити у міру своїх можливостей людей з ВІЛ, якими опікуємося», - каже Таня Ковальова.

Посильною допомогою для людей, якими ми опікуємся в даному напрямку, є і юридична підтримка юриста Арсена Арутюняна. Це безкоштовні консультації з будь-якого питання: складання скарги, запиту, позовної заяви тощо. 

Як потрапити під супровід до напряму з немедичного догляду ВІЛ позитивних осіб? Звернутись до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (приміщення будинку побуту), 6 поверх, каб. 610.