handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

«Коли я дізнався, що в мене ВІЛ, подумав про свою дружину. Їй теж зробили тест»

«Довіра – це запорука хороших сімейних стосунків. Це я зрозумів після того, як дізнався, що в мене ВІЛ. До одруження на Мирославі у мене було кілька жінок. Звісно, у мене були не захищені статеві стосунки, тому від кого міг інфікуватися, навіть, не здогадуюся. І скільки років я жив з ВІЛ-інфекцією також не знаю.

Зате я чітко пам’ятаю, коли почув від лікаря: «У вас ВІЛ». Мені 45 років. Я у житті бачив чимало, однак діагноз, який почув – шокував мене. Скажу чесно, я жив стереотипами, що від ВІЛ помирають і все таке. Тому я опинився у безвиході. Як зараз пам’ятаю: стою в лікарні і не можу себе зібрати. Я дорослий чоловік, а панікую як підліток. Лікар побачив мій стан і запропонував звернутися за моральною підтримкою до соціального працівника і піти на консультацію до лікаря-інфекціоніста. Звісно, я погодився. Мені потрібна була підтримка. Дружини поряд не було. Я пішов далі коридором лікарні. У кабінеті мене зустріла соціальна працівниця Аня Мельниченко. Вона бачила моє хвилювання. Дала склянку води. І ми почали розмову… Я дізнався, що є лікування – воно наявне і безкоштовне. Важливо не пропускати, щоб моя імунна система не дала збій. Аня розповіла історії успішних і відомих людей, які живуть з ВІЛ. І зрозумів, що я не перший… Так я дізнався про благодійну організацію «100 відсотків життя. Кропивницький», в якій працює Аня. Вона запропонувала подальший соціальний супровід і допомогу. Я погодився. Мені потрібно було прийняти ВІЛ-статус і жити далі. Я думав про дружину і свою кровинку. Я не знав, чи в них є ВІЛ. 

Я хвилювався, чи прийме мене дружина. Аня розповіла мені, що треба протестувати і її. Я попросив оральний тест для самотестування, про який від Ані вперше дізнався. Додому я їхав збентежений. Але я набрався сміливості поговорити з дружиною в той самий день, аби не було між нами секретів і непорозумінь. Мирослава мене вислухала. Поряд сиділа наша маленька донька, яка вже, до слова, навчилася самостійно сидіти. Мирослава знала, що я вірний чоловік, тому недокоряла. Ми удвох почали хвилюватися за доньку. За допомогою орального тесту Мирослава швидко дізналася, що в неї негативний результат. Я зателефонував Ані. Як  мені пояснила соціальна працівниця, тест на діагностику ВІЛ потрібно буде робити повторно, адже, можливо, був період вікна.

Наразі я приймаю антиретровірусну терапію. Я не маю можливості їхати у Кіровоградський обласний центр протидії ВІЛ і СНІДу, тож ліки поштою мені передає моя соціальна працівниця. Тепер я знаю, що в мене ВІЛ, приймаю ліки, значить моєму здоров’ю ВІЛ-інфекція не загрожує». 

Це відверта історія Олега, який перебуває під соціальним супроводом проєкту HealthLink: "Прискорення зусиль з протидії ВІЛ на Кіровоградщині". Завдяки команді проєкту у чоловіка вчасно виявили ВІЛ і призначили лікування. Загалом з початку року і станом на сьогодні у семи закладах охорони здоров’я, де реалізується проєкт, на  ВІЛ протестовано 152 особи, з них ВІЛ-позитивний статус виявлено у чотирьох.