handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Тема: «БО «100 відсотків життя: 18 років у протидії епідемії ВІЛ»

У лютому БО «100 відсотків життя. Кропивницький» відзначила своє 18-ти річчя. Весь цей час вона втілювала свої цінності і зберігала свою місію. Про подолання епідемії ВІЛ на Кіровоградщині розмовляємо із Костянтином Данильченком - виконавчим директором, керівником проєкту USAID HealthLink «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині».

- Благодійній організації виповнилося 18 років. Цей рік був особливо складним, війна залишає свої відбитки. Як вдається попри війну втілювати місію організації?

- Місія 100 відсотків життя. Кропивницький – це надання ефективної допомоги людям із соціально-значущими захворюваннями на Кіровоградщині. Ми опікуємося людьми, у яких ВІЛ, туберкульоз, гепатити. У нас професійна і досвідчена команда, яка ефективно працює вже не один рік. І більшість із неї тут саме через свою потребу допомагати іншим. Ці фактори і допомогли нам вистояти в ці непрості часи та підтримати наших клієнтів. 

- Чи вплинула війна на діагностику та лікування ВІЛ-інфекції на Кіровоградщині?

- Благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» навіть у період війни у рамках проекту HealthLink створює усі можливості для забезпечення медичних закладів швидкими тестами для діагностики ВІЛ-інфекції. Цього року 1345 тестів для діагностики ВІЛ отримали медичні заклади партнери проекту, це: Добровеличківська лікарня, Долинська, Новоукраїнська, Світловодська центральні лікарня, Центральна районна лікарня Кропивницької районної ради, Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр (колишній протитуберкульозний диспансер) та Центральна  міська лікарня м. Кропивницького.

Завдяки цим тестам та діяльності медичних закладів, починаючи із березня 2022 року і  впродовж року війни протестовано на ВІЛ 1815 осіб. З них у 76 виявлено ВІЛ. І завдяки нашому соціальному супроводу 71 особа, а це 93% не була втрачена та розпочала лікування. Ці люди  змогли прийняти свій статус і знайти сили для турботи про своє здоров’я, почавши лікування, а якісний соціальний супровід дуже сприяє цим процесам. Попри повномасштабне вторгнення країни агресора на територію України, ми продовжуємо співпрацю із сімома закладами охорони здоров’я, з якими разом працюємо у протидії епідемії ВІЛ. 

Завдяки нашим спільним зусиллям наразі діагностика на ВІЛ доступна, лікування - безкоштовне, а наша організація і соціальні консультанти допоможуть пройти всі психологічні бар’єри, підтримають і допоможуть почати лікування. Головне в цьому - бажання пройти тест та дізнатись свій ВІЛ статус. 

- Благодійна організація також проводить для медичних працівників навчальні заходи. Розкажіть, на що саме направлені такі навчання?

- Так, ми прагнемо, щоб до людей з ВІЛ було толерантне ставлення, тому працюємо у цьому напрямку. У грудні 2022 року нам вдалося провести для медичних працівників серію навчальних тренінгів на теми: «Подолання стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, у медичних закладах, як основного бар’єру до тестування та лікування», «Тренінг з консультування і тестування на ВІЛ та гепатит С з використанням швидких тестів», «Надання послуг з індексного тестування.

У цих тренінгах взяло участь 44 медичних працівники з Кіровоградщини. Це лікарі інфекціоністи, терапевти, хірурги, фтизіатри, а також медичні сестри профільних кабінетів та відділень. Такі тренінги ми проводимо вже шостий рік поспіль. Ми змогли підлаштуватися під вимкнення світла та провести ці навчання. 

- Яку підтримку люди з ВІЛ отримували від благодійної організації протягом року?

- Ми допомагали медичним закладам партнерам швидкими тестами, щоб була можливість протестуватися на ВІЛ; проводили тренінги для медичного персоналу щодо тестування на ВІЛ швидкими тестами, толерантного ставлення до людей з ВІЛ та роботи з їх партнерами, надавали послуги соціального супроводу завдяки яким люди з ВІЛ мали постійну підтримку та супровід на усіх етапах до початку лікування. Усе це комплексна і системна робота, яка направлена на те, щоб люди, у яких виявили ВІЛ могли безбар’єрно отримати допомогу, розпочати лікування та прожити завдяки цьому повноцінне життя.

- Нагадайте, куди людям звертатися для проходження тестування на ВІЛ?

- Пройти діагностику на ВІЛ можна оральними (слинними) або кров’яними тестами. Отримати такі тести для самотестування можна, пройшовши анкету ризику на сайті «Про здоров’я» та замовити оральний (слинний) тест додому поштою. Також пройти тест можна у нас, БО «100 відсотків життя. Кропивницький» у Кропивницькому по вулиці: Преображенська, 2, 6 поверх, каб. 611. І звісно, ви можете звернутися до свого сімейного лікаря, кабінетів «Довіра» чи інфекційних захворювань – де зможете безкоштовно пройти тест на ВІЛ.