handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Тестування на ВІЛ в умовах війни доступне і безкоштовне

«Я навіть не здогадувався, що у мене ВІЛ. Жодного разу не проходив це тестування. А дізнався про свій ВІЛ-позитивний статус зовсім випадково. Тоді я проходив військово-лікарську комісію. Я патріот своєї країни, збирався на фронт. Під час обстеження мені запропонували тестування на ВІЛ. Звісно, я погодився. Але в якому я був шоці, коли дізнався, що в мене ВІЛ-позитивний статус! Зараз я про це можу говорити, адже майже місяць приймаю життєвонеобхідні ліки – АРТ-терапію, прийняв ситуацію, а тоді був у шоці… Мені дуже допомогла соціальна працівниця благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» Ольга Іваненко. Якби не вона, все було б інакше… Вона допомогла мені розпочати лікування, сказати дружині про ВІЛ. Дружина теж пройшла тестування, результат виявився негативним. У нас двоє діток шкільного віку, вони теж здорові. Моя сім’я дала мені шанс. Я збирався на війну, але поки повинен пройти лікування, щоб підняти свій імунітет. Я повинен бути здоровий, адже маю стояти на захисті своєї батьківщини, сім’ї», - розповідає свою історію 27-річний житель Кіровоградської області Євген.

У разі виявлення ВІЛ-позитивного статусу – людина не залишається наодинці. Вона отримує якісну медичну та соціальну допомогу на всіх етапах від моменту тестування до призначення АРТ.

«Людина, яка не знає, що страждає на ВІЛ, не приймає препарати для лікування цього захворювання має високий ризик передачі вірусу, а тому може інфікувати інших людей. Враховуючи те, що в Україні переважає статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції, то часто такими людьми є ті, кого вона кохає. ВІЛ поступово знищує імунну систему організму, яка захищає його від захворювань, - наголошує Оксана Цапик – медичний директор КНП Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр КОР», медичний координатор проекту Health Link, додаючи: - Коли ВІЛ-інфекція виявляється на пізніх стадіях, допомогти людині вкрай тяжко, оскільки імунна система виснажена, а життєві ресурси організму не безмежні.

БО «100 відсотків життя. Кропивницький» навіть у період війни в рамках проекту USAID HealthLink створює усі можливості для забезпечення медичних закладів швидкими тестами для діагностики ВІЛ-інфекції, а також надає якісний соціальний супровід людям, які дізнаються про ВІЛ-позитивний результат.

«З березня 2022 року протягом одинадцяти місяців війни протестовано на ВІЛ 1721 особа. З них у 73 виявили ВІЛ-позитивний результат. Завдяки нашому соціальному супроводу 68 осіб розпочали лікування та отримали соціальний супровід. Це дасть можливість зупинити подальшу передачу ВІЛ-інфекції, врятувати життя цих людей та народити здорових дітей. Турбота про власне здоров'я розпочинається з попередження захворювань, вчасного їх виявлення та вчасно розпочатого лікування. З огляду на поширеність ВІЛ-інфекції в Україні, впевнено можна сказати, що турбота про здоров’я починається з тестування на ВІЛ», - наголошує виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Костянтин Данильченко.

Протестуватися на ВІЛ можна швидкими тестами (кров’яні) або оральними (слинні). Тривалість тестування на ВІЛ займе всього 15 хв. Для того, щоб протестуватися на ВІЛ, необхідно звернутися до сімейного лікаря, в кабінет «Довіра» у лікарнях або до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» (адреса: вул. Преображенська, 2, поверх 6, каб. 610-614). Оральні тести замовити безкоштовно можна за посиланням: https://prozdorovia.in.ua/ Тестування на ВІЛ доступне для кожного громадянина та є безкоштовним, необхідне лише бажання.