handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

«Я дуже хотів одужати, щоб жити і повернутися на війну», - хворий на туберкульоз

Герой нашої розповіді потрапив із поля бою на лікарняне ліжко, отримавши контузію і туберкульоз. Команда нашого проекту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що втілюється нашою благодійною організацією за підтримки Глобального фонду, разом допомогла чоловіку повернутися до життя.

«Хто б міг подумати, що сусідня країна здатна робити такі підлі вчинки, злочини і мародерства. Я з Херсону. Коли розпочалася війна, я одразу пішов на захист нашої країни. Це був 2014 рік. Коли вже розпочалося повномасштабне вторгнення, я не мав права сидіти і чекати поки ворог прийде у мій дім», - Олег розпочинає свою розповідь.

Важкі бої, втрати, безкінечно довгий лютий тягнувся і не закінчувався. Олег потрапив під танковий обстріл, де отримав контузію. У квітні його відправили на лікування. Під час медичного огляду діагностували туберкульоз. Так він потрапив на стаціонарне лікування у лікарню на Лісовій поляні (нині назва ЛДК №2),  а також під соціальний супровід благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький». 

«Це морально важкий період для мене… По-перше, туберкульоз і реакція організму на протитуберкульозні препарати, були непростими для організму. Але я дуже хотів одужати, щоб жити і повернутися на війну. По-друге, моя дружина перебувала в окупованому Херсоні. Вона не завжди виходила на зв’язок, я дуже хвилювався за неї, адже не знав, як вона там», - каже чоловік.

Олег сам не міг справитися зі своїм станом. Вночі він не міг заснути, тому попросив допомогу психолога благодійної організації.

«Спочатку він намагався триматись і не показувати, як насправді йому болить. Був пригнічений, подавлений, відсутність сну не давала змоги організму відновитись. Багато говорили про його переживання і в ході розмови він знаходив для себе відповіді, які давали йому розуміння, що з ним відбувається і можливість заспокоїтись. Робота з пошуком і відновленням внутрішніх ресурсів, на мій погляд, дала йому можливість відчути “землю під ногами” і рухатись далі. Складність роботи ще полягала  в тому, що на момент роботи з ним, його рідні знаходились на окупованій території і вже не мали змоги виїхати. Це був сильний стрес-фактор, який був не підвладний ні йому, ні мені. Тому тут, лишалось тільки одне – говорити, що він не винен, що є речі більші за нього, над якими він не має влади…», - розповідає психолог проекту Ольга Котенко.

Психологічна підтримка показала свій результат. В Олега відновився сон. З часом його самопочуття почало покращуватися. І, на щастя, його дружині вдалося вирватися з окупованої території і приїхати у Кропивницький. Її підтримка допомагала Олегу.

Лікування туберкульозу давало свою ефективність. Соціальна працівниця Наталя Єгорова морально допомагала чоловіку відновитися, а також у якості благодійної підтримки щомісяця передавала від благодійної організації безкоштовні сертифікати на продукти харчування.

Під час бойових дій чоловік втратив свої документи, тому у БО «100 відсотків життя. Кропивницький» допомогли з їх відновленням.

«На щастя, Олег мав копії паспорту та ідентифікаційного коду, що значно спростило відновлення документів. Клієнту було надано допомогу в збиранні інших документів та рекомендовано негайно звернутися до міграційної служби. У результаті через півтора місяці Олег мав паспорт. Це дало йому змогу оформити соціальну допомогу від держави», - коментує юрист Арсен Арутюнян.

Наразі Олег пройшов шлях лікування, завершальне обстеження і почув довгоочікуване: «лікування туберкульозу завершив успішно». На момент виписки чоловіка з лікарні, наші захисники звільнили Херсон. Тому Олег, не роздумуючи, разом з дружиною поїхали додому. 

«Я дякую команді благодійної організації, що весь час вона була поряд. Я отримав підтримку, якої неочікував. Наразі я пів року маю на відновлення, а потім знову повернуся на фронт. Ми віримо у перемогу, адже для цього наші військові роблять все можливе», - каже Олег.