handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

«Є ліки, а значить є вихід», - ВІЛ-позитивна

Коли людина дізнається, що в неї ВІЛ, її охоплює шок, страх, нерозуміння. Майже так само було у 39-ти річної Ніни - мами шістьох діток.

 «Моє здоров’я почало давати збій. Спочатку, я не звертала увагу, адже то були непомітні прояви. Я думала: з ким не буває. Але що далі, тим були різні симптоми. Тож я звернулася за медичною допомогою. У лікарні порадили зробити тест на ВІЛ. Я пройшла його у кабінеті «Довіра». Результат виявився позитивний. Я не знала, що робити. Мені запропонували поспілкуватися із соціальною працівницею. Звісно, я погодилася, адже потребувала підтримки», - розповідає Ніна.

За кілька хвилин Анна Мельниченко - соціальна працівниця Проект USAID HealthLink, що втілює БО «100 відсотків життя. Кропивницький», слухала історію своєї майбутньої клієнти.

 «У мене шестеро дітей… На кого я їх залишу? Хіба що на чоловіка, але в нього також може бути ВІЛ»…, - плакала Ніна, ледь не прощаючись із життям.

 «Люди з ВІЛ живуть повноцінним життям. Саме ці слова повернули Ніну в реальність. Я пояснила їй, що важливо приймати життєвоважливі ліки - АРТ-терапію. Розповіла десятки історій, коли люди з ВІЛ досягають успіхів, виховують дітей, мандрують, розвиваються. Я проконсультувала її, розповіла про ВІЛ-інфекцію стільки інформації, скільки вона на той момент могла засвоїти. Вона запитувала, як протестувати чоловіка і дітей, адже хвилювалася за них. Я передала їй оральні тести за допомогою яких вдома самостійно можна визначити наявність ВІЛ. Ніна заспокоїлася і поїхала до себе в село. Того ж дня вона надіслала мені фото тестів, де я їй пояснила, що в дітей результати негативні, отже в них немає ВІЛ-інфекції, а в чоловіка позитивний результат. Із чоловіком ми зустрічалися в районній лікарні, він пройшов додаткові обстеження, діагноз підтвердився. У сім’ї не було коштів, щоб поїхати в Кіровоградський обласний СНІД-центр для отримання АРТ-терапії, тому ми передали ліки поштою. Ця історія приклад того, наскільки важливо сімейним парам разом проходити тестування на ВІЛ», - розповідає історію своєї клієнтки Анна Мельниченко.

 

Більше місяця пройшло, як Ніна з чоловіком приймають ліки. Наразі стан її здоров’я покращився, вона дбає про свою імунну систему. Вони продовжують жити разом і виховувати дітей.

 

«Є ліки, а значить є вихід. Я живу, як і раніше. Єдине, мабуть, більше усвідомила цінність свого життя», - додає Ніна.