handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Як допомогти собі, коли організм у стресі?

Як допомогти собі, коли організм у стресі?
Консультує психолог проекту "100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині" (що підтримано Глобальним фондом) Ольга Котенко.
- Більшість людей недооцінюють руйнівну силу стресу і вважають це нісенітицею. Проте зараз, навіть на прийомі у лікаря, це досить поширене питання: "Чи був у вас стрес останнім часом?". Тож, на мій погляд ця тема варта уваги, тим більше зараз, коли у нас війна. Усі ми живемо в час нестабільності, невпевненості в завтрішньому дні. Багато сімей в розлуці, багато оплакують рідних чи знайомих, хтось в тривожному очікуванні на свого батька, сина, друга, - розповідає Ольга.
Небезпечні ознаки стресу: поганий сон, відсутність апетиту (забуваєте поїсти), вас дратують найменші дрібниці, не вистачає терпіння, "вибухаєте" гнівом, постійне передчуття, що трапиться шось погане, тривога, часто виникає апатія, складно розслабитись, відсутність задоволення.
- Як в таких випадках ви можете спробувати собі допомогти? У жодному разі не замикайтесь в собі, пробуйте говорити про свій стан і свої переживання з людиною, якій довіряєте. Якщо помічаєте за собою надмірне роздратування чи "вибухи" гніву- вибачайтесь, бо почуття вини, як і почуття сорому дуже токсичні. Обов'язково знаходьте час для прогулянок на свіжому повітрі (особливо, якщо проблеми зі сном, то вечірні прогулянки це саме те, що треба). Дотримуйтесь плану щоденної рутини - це повертає відчуття стабільності. Випишіть на видне місце всі речі, які приносили вам задоволення і зусиллям волі робіть для себе хоча б одну на день. Ще для сну будуть корисними м'язова релаксація і фантазування про щось хороше і приємне. Потурбуйтесь про смачну і здорову їжу, - радить психолог.