handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Про важливість індексного тестування

«Я пройшов тестування випадково. Моє здоров’я погіршилося, я змушений був іти до лікаря. Пройшов купу різних обстежень, однак так і не виявили причину. Пройшло ще три місяці. Я знову звернувся у лікарню. І лікарка мене запитала, коли я востаннє робив тест на ВІЛ. Я взагалі такого тестування не робив. Тому пішов у кабінет «Довіра» на тестування, де мені і повідомили, що в мене ВІЛ. Шок, не прийняття статусу. Я не знав, де міг інфікуватися… Мені призначили життєвонеобхідні ліки – АРТ-терапію, яку я почав приймати щодня. І все ніби налагоджувалося, але мене хвилювало те, що у мене є дівчина, з якою ми вже рік разом. Я не знав, як їй сказати. Тоді вернувся за допомогою своєї соціальної працівниці з благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Вона порадила мені зізнатися своїй дівчині і теж запропонувати пройти тест на ВІЛ. Я так і зробив. Спочатку кохана на мене ображалася, а потім прийняла мій статус. Проходити тест ми пішли з нею разом. У неї ВІЛ не підтвердився», - розповідає історію наш клієнт Олександр.

 Власне, це одна із багатьох історій, коли ВІЛ-позитивний вмовляє свою партнерку пройти тестування на ВІЛ. Таке тестування називається – індексне. Власне, про нього ми і спілкуємося з Галиною Талалаєвою - лікарем-інфекціоністом кабінету «Довіра», що діє на базі КНП «Світловодська центральна лікарня СМР».

 - Галино Миколаївно, як проводиться індексне тестування?

- Спочатку зверну увагу на те, що індексний клієнт - це ВІЛ-інфікована особа нововиявлена або та, яка перебуває під медичним наглядом з діагнозом «ВІЛ-інфекція».

Послуги з індексного тестування на ВІЛ-інфекцію - це добровільні послуги, що пропонуються людям, які живуть з ВІЛ, з метою надання їм допомоги у залученні до тестування на ВІЛ-інфекцію їхніх партнерів (статевих та ін'єкційних) та біологічних дітей.

- Коли має відбуватися індексне тестування?

- Про індексне тестування необхідно інформувати одразу після встановлення ВІЛ позитивного статусу. Надалі, під час будь-якого візиту ВІЛ-інфікованого пацієнта, який не досяг невизначеного вірусного навантаження, необхідно пропонувати послуги з індексного тестування. Таким візитом може бути: дотестове інформування, призначення АРТ, профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини), початок АРТ, повторний візит для отримання АРТ, отримання консультації рівний-рівному.

- Кому необхідно пропонувати індексне тестування?

- Нововиявленій особі з ВІЛ-інфекцією. Людям з ВІЛ, що знають про ВІЛ-позитивний статус, але не приймають АРТ. Людям з ВІЛ, що розпочали прийом АРТ, але мають визначальний рівень вірусного навантаження.

Найголовніше у досягненні позитивних результатів – якісне надання послуг, надання кризового консультування, спрямування до роботи із консультантом соціального супроводу, об’єднання сил у залученні партнерів до тестування, та усвідомлення відповідальності за майбутні наслідки для здоров’я партнера, у разі відмов залучення до отримання послуг з індексного тестування. У своїй роботі ми діємо згідно стандартних операційних процедур та покроковій інструкції із залучення до тестування індексних клієнтів. Станом на сьогодні, за час реалізації напрямку з виявлення і залучення індексних клієнтів до тестування, на базі нашої Світловодської міської лікарня було протестовано 910 осіб, де ВІЛ-позитивний статус встановлено у 57 осіб, 28 клієнтів перебувають на диспансерному обліку та 25 з них розпочали прийом АРТ. Вісім з числа виявлених є індексними клієнтами. Саме такими кроками ми долаємо епідемію ВІЛ інфекції.