handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Підліток: «Я вже нічого змінити не можу. У мене ВІЛ»

Йому сімнадцять. Яскравий, харизматичний, темпераментний, гарно розмовляє, користується авторитетом… Ярослав любить дівчат. А ще більше – експерименти з ними.

 - Я молодий і мені цікаво все! Хочу спробувати життя на повну. Бо хіба можна щось втрачати? Молодість є молодість! - так казав хлопець, вирушаючи на чергові пригоди.

 Пізнаючи доросле життя, він не думав про наслідки. Думав про те, що отримує саме зараз. У нього було багато молодих дівчат і досвідчених жінок. Він знав, як знайти до кожної підхід. Каже: пам’ятає хіба що імена, навіть, номери телефону не зберігав. Та досліджуючи життя, він не подумав про наслідки. Останній рік його здоров’я давало збій.

 - Весь час було відчуття слабкості і втоми. Я не знав, з чим це пов’язувати, адже зазвичай я енергійний і готовий до будь-яких пригод. Та все стало на свої місця пізніше. Я захворів ковідом. Цю хворобу переносив важко. Не пам’ятаю, в кого тоді виникла ідея, щоб я зробив тест на ВІЛ. Але пам’ятаю, що здавав усі аналізи, а потім до мене в палату зайшов лікар. Я був сам. Вона мені каже: «У тебе ВІЛ, хлопче?». Я був у шоці! Уже пізніше, аналізуючи свої вільні стосунки, я зрозумів, що у мене часто були статеві стосунки без презервативу. Хто мене інфікував, я не знав. Так само і скількох дівчат інфікував потім я…, - ділиться хлопець.

 Цю історію він довго тримав у собі, допоки йому не запропонували соціальний супровід від благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Ольга Іваненко – соціальна працівниця Проект USAID HealthLink, яка вже не вперше працює з ВІЛ-позитивними підлітками.

 - Ми з ним відверто розмовляли. Ярослав відкрився не одразу, і це зрозуміло. У нього досі триває внутрішня боротьба. Під час перших консультацій він трохи закрився в собі, його хвилювали різні питання, тож я все відверто і чітко пояснювала. Він знає, що з ВІЛ можна жити безпечним життям, головне приймати АРТ-терапію – життєво необхідні ліки. Тому він не пропускає прийом з моменту початку лікування. Під час консультацій я йому даю засоби контрацепції, наголошуючи, що важливо ними користуватися під час статевого акту. Він каже, що тепер лише так, - розповідає Ольга Іваненко.

 ВІЛ передається статевим шляхом – і це один з найпоширеніших способів. Тому важливо знати, що статеві стосунки повинні бути захищеними. На це варто звертати увагу батькам, коли їхня дитина дорослішає. І звісно, розуміти самим підліткам, адже наслідки для здоров’я можуть бути різними.

 

- Якби можна було відмотати час, я би нізащо не пішов на близькість із дівчиною без презервативу. Але я вже нічого змінити не можу. У мене ВІЛ. Тепер я думаю про тих, дівчат, які зі мною. Наші стосунки лише захищені! – додає Ярослав.