handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

«У мене ВІЛ. Я не можу проходити службу…»

 Люди, які живуть з ВІЛ, з початком військової агресії росії опинились в ситуації, коли можуть бути мобілізованими до військової служби. На жаль, не всі з них можуть проходити службу за станом здоров’я. Ми чимало звернень отримуємо наразі від клієнтів, тож юристка проекту USAID HealthLink  Тетяна Ковальова надає правову консультацію з даного питання.

 Є перелік захворювань, затверджених наказом Міністерства оборони, за яким класифікуються ступені придатності до несення військової служби в мирний і у військовий часи.

 - Так, ВІЛ інфіковані особи є непридатними до служби в мирний час та обмежено придатними у воєнний час. Обмежено придатна особа, яка виявляє бажання служити, має право проходити службу в своєму регіоні (не на передових позиціях) переважно в штабі чи в охороні, - зазначає Тетяна Ковальова.

 Що робити, якщо людина з ВІЛ має проблеми зі здоров’ям і не може служити?

 Пройти військово-лікарську комісію (далі ВЛК) і самостійно зазначити про наявні особливості стану здоров’я, оскільки при проходженні ВЛК для подальшого несення військової служби немає обов’язкової здачі тесту на ВІЛ.

  1. Не замовчувати про супутні захворювання.
  2. Якщо є незгода з результатами ВЛК їх можна оскаржити до центральної військово-лікарської комісії (далі ЦВЛК), шляхом написання скарги, в якій вказати відомості, з якими ви не згодні та результати попередньої військово-лікарської комісії.
  3. Якщо є незгода з рішенням центральної військово-лікарської комісії, його можна оскаржити до суду, при цьому, зауважу, про існування переважної кількості позитивних рішень суду на боці людини , яка живе з ВІЛ.