handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Психологічна рубрика: «Більше пів року триває війна. Панічні атаки часто проявляються. Як заспокоїтися?»

«Більше пів року триває війна. Панічні атаки часто проявляються. Як заспокоїтися?», - запитує клієнтка Марина під час консультації у психолога Ольги Котенко.

 Консультує  у психологічній рубриці психолог проєкту "100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині" (за підтримки Глобального фонду) Ольга Котенко:

 Лікарі та вчені відмічають, що панічні атаки часто трапляються внаслідок сильного стресу чи травмуючих подій, чого в наш час вистачає. Тож, дана тематика може бути актуальною багатьом читачам.

Багато хто думає, що панічні атаки бувають лише у людей, які страждають від психологічних розладів. Насправді кожна людина за своє життя може раз чи два зустрітися з таким явищем. Тобто сама по собі панічна атака - не є ознакою психічного розладу. Але якщо вона повторюється у вас регулярно і сам напад затяжний - обов'язково зверніться до лікаря.

Отже, панічна атака - це раптовий епізод сильного страху та тривоги, який має виражені фізіологічні реакції, але в умовах, коли реальної загрози немає.

 Перераховують наступні фізіологічні реакції: прискорене серцебиття, підвищена пітливість, тремтіння, відчуття задухи, біль у грудях, нудота, запаморочення, слабкість, дереалізація, а також страх втратити контроль і страх смерті. У різних людей комбінація цих реакцій може бути різною. Для діагностування розладу необхідно чотири і більше наявних симптомів.

Тривалість нападу може тривати від 5 до 30 хвилин (іноді й більше). Під час такого нападу важливо пам'ятати,що сама по собі панічна атака не несе жодної загрози життю (до речі, багато психотерапевтів відмічають, що як тільки клієнт починає усвідомлювати це, - панічні атаки відступають, людина розуміє, що це не смертельно і рівень тривоги знижується).

 Що робити у разі панічної атаки:

- не намагайтесь боротися з цим станом, прийміть ситуацію і постійно нагадуйте собі, що це не смертельно і скоро мине;

- візьміть контроль над своїм диханням: на 3 рахунки вдихайте і на 3 рахунки видихайте;

- можна вголос перераховувати те, що бачите навколо;

- рахувати у зворотньому порядку;

- наспівувати улюблену пісню;

- тобто, робити ті речі, які ви свідомо можете контролювати і які допоможуть відвернути увагу від тривоги.