handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Вигорання соціальних працівників. Як попереджати?

Вигорання соціальних працівників. Як попереджати?
Пояснює психолог проєкту "100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині" (за підтримки Глобального фонду) Ольга Котенко.
 Всесвітньою організацією охорони здоров'я вигорання офіційно визнано хворобою. Це не просто втома і небажання йти на роботу, це виснаження, знесилення, апатія до роботи, яка колись приносила задоволення, суттєве зниження працездатності.
Відповідно до досліджень "рятувальні" професії є групою ризику і найчастіше зіштовхуються з даною проблемою.
 Соціальні працівники кожного дня знаходять сили для допомоги іншим. І дуже часто роблять це, не зважаючи на шкоду для себе. Поступаються своїми інтересами, дозволяють протискати свої кордони.
Отож, найперша порада - це чітко визначити для себе і для клієнтів свої "межі можливого". Тільки вибудувавши чіткі кордони для клієнтів, у вас будуть сили на завтрішній день.
 Попереджайте клієнтів про свої робочі години;  чітко говоріть, що по завершенню робочого часу, ви не приймаєте дзвінки; перерахуйте всі послуги, які ви надаєте; пам'тайте, терміновим та невідкладним реагуванням займається швидка, пожежна і поліція - всі інші випадки можуть зачекати.
Слідкуйте за тим, аби у вашому житті обов'язково було місце для задоволення. Це єдине, що додає яскравих фарб нашому життю. Знаходьте час для відпочинку та улюблених занять, ви - це не тільки робота. Визначте для себе свої ресурси, це всі ті штуки (у кожного вони різні), які допомагають відновлюватись, наповнюють нас силою та енергією.
Робіть на роботі тільки те, що в межах вашої компетенції, не обіцяйте дива.