handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Сергій Чабанюк: «Історія хвороби і шлях до її подолання – у кожного свій»

Кожен з нас зараз працює на своєму фронті: захищає країну від ворога, волонтерить. Кожен робить посильний внесок у наближення перемоги. Ми ж продовжуємо опікуватися людьми, які хворіють на ВІЛ, туберкульоз та інші соціально-значущі захворювання. Сьогодні наша розповідь про Сергія Чабанюка - соціального працівника проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом.
Сергій обрав шлях соціального працівника не випадково, адже свого часу сам був у важкій ситуації. І хто знає, якби життя склалося, якби його не підтримали у благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Відтоді Сергій розуміє: якщо повірили в нього, значить і він може повірити в інших.
- Коли я починав працювати, у мене не було досвіду. Звісно, було непросто. Адже я працював з людьми, які мають інфекційне захворювання, які не знали про те, що буде далі. Це був 2004-2005 рік. Перші мої клієнти – це люди з ВІЛ. Для них ми проводили групи психологічної підтримки. Тоді ще не було лікування. Люди пили сокотерапію, яку створював кандидат біологічних наук. Так підтримували свою імунну систему. Ефективність була, про це є чимало історій. Перші два комплекти для людей з ВІЛ на Кіровоградщині з’явилися у 2006 році. Це була терапія лише для двох людей. А з іншими ми продовжували працювати і чекати на життєвоважливі ліки, - розповідає соціальний працівник.
Це була перша спроба прийти у соціальну сферу. Потім з’явилися певні обставини, які змусили чоловіка взяти паузу у роботі. За сім років Сергій намагався відновитися, збагатитися новими знаннями у сфері ВІЛ і туберкульоз, зрозуміти свої цінності, допомагати з лікуванням споживачам ін’єкційних наркотиків. І знову повернутися до думки, що в нього уже достатньо сил та знань, аби працювати у соціальній сфері і підтримувати людей, які втрачають надію через хворобу. Відтак у 2017 році двері благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» відкрилися для чоловіка знову.
- Торік я почав здійснювати соціальний супровід хворих на туберкульоз. Наразі у мене одинадцять клієнтів. Усі вони лікуються на «Лісовій поляні» (нині – ЛДК №2), крім двох, які проживають у районах, де немає соціальних працівників. Історія хвороби і шлях до її подолання – у кожного своя. Найтяжче, коли люди пізно розуміють важливість вчасного обстеження чи лікування. Нещодавно приходжу на консультацію до клієнта, а в нього ВІЛ і туберкульоз, опухли лімфовузли, лікуватися вже не хоче. У нього були серйозні проблеми з обома захворюваннями. Він був паліативний. Через деякий час він помер. Це був запущений випадок – ми не могли вплинути, - каже Сергій, продовжуючи: - Зараз у мене є клієнт безхатько. Коли ми познайомилися ближче, почув його особисту історію, прагну допомогти. Виявилося, що в чоловіка немає навіть документів. Я долучив юристів з нашої організації, які займаються відновленням паспорту. Сам домовився із реабілітаційним центром. Хочеться вірити, що в нього все наладиться, але хто знає, як далі поверне життя.
Клієнти Сергія знають: якщо є питання, вони завжди можуть йому зателефонувати. Та й під час зустрічей, не соромляться. Уже знають, що двічі на місяці, він приїздить до них на «Лісову поляну», розпитує про перебіг лікування, привозить безкоштовні сертифікати на продукти харчування.
- Під час крайнього візиту в лікарню, одна моя клієнтка була дуже стурбована. Зайшов до неї в палату, вона розповіла, що хвилюється, адже не знає, чи вдасться вилікувати туберкульоз, що це невиліковна хвороба. Я пояснив, якщо вона буде приймати ліки – хвороба відступить. Головне – не піддаватися паніці. До того ж, поспілкувавшись з нею, порадив консультацію психолога. Вона записалася до нашої Олі (психолог з благодійної організації), яка, я впевнений, допоможе їй повірити у перемогу над туберкульозом, - розповідає соціальний працівник.
Сергій відповідально ставиться до своєї місії, адже знає, що він сприяє підтримці на шляху до успішного лікування людей з туберкульозом. А ще важливо у соціальній роботі, відновлюватися самому, щоб дарувати турботу і піклування іншим. Сергій любить бути наодинці з природою, особливо на рибалці. І каже: дуже допомагає спілкування з колегами по роботі, обмінюючись секретами успіху, вони завжди прагнуть більшого.