handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Лікар двічі розголосив діагноз пацієнтки

Розголошення діагнозу медичним працівником – це непоодинокі випадки. До благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» звертаються, зокрема, з приводу правової допомоги у розголошені ВІЛ чи туберкульозу. Наступна історія цьому підтвердження.

«Я звернулася до лікаря з проханням видати моїй дитині медичну довідку. Проте він в довідці зазначив, що в Оксани ВІЛ-позитивний статус. У школі ніхто про це не знає. І наша сім’я не хотіла б розкривати цей діагноз, оскільки суспільство ще не готове нас сприймати на рівних. На жаль, - з таким зверненням телефонує на всеукраїнську «гарячу лінію» з ВІЛ і ТБ жителька обласного центру Марина.

У розмові виявилося, що жінка вдруге стикається з розголошенням діагнозу. І в обох випадках не знаходила підтримку. Перший випадок стався два роки тому, коли лікарка у медичній довідці вказала про туберкульоз.

«Лікар не відчував жодної провини, коли вказав у довідці, що в доньки туберкульоз. Так само, як і цього року, дописавши діагноз ВІЛ інфекція. Я намагалася себе захистити самостійно – зверталася до головного лікаря закладу охорони здоров’я. Втім, це позитивних результатів не принесло. Потім я дізналася про благодійні організації, які захищають права людей з ВІЛ», - ділиться жінка, яка потім дізналася про організацію.

Під юридичний супровід ця історія потрапила до юристки Проект USAID HealthLink Тетяни Ковальової. Вона одразу звернулася в профільні управління, склала відповідні скарги і довела справу до логічного завершення.

«Відповідно до п. 4 ст.13 Закону України  «Про протидію поширення хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту  людини (ВІЛ) та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», передача медичними працівниками відомостей, допускається виключно за наявності усвідомленої інформованої згоди людини, яка живе з ВІЛ, у письмовому вигляді і лише для цілей, пов’язаних з лікуванням хвороб, зумовлених ВІЛ. Тобто лікар не мав права розголошувати статус дитини та відображати діагноз у довідці. Мною від імені клієнтки було складено та направлено скаргу до департаменту охорони здоров’я Кіровоградської області з приводу вказаного порушення», - коментує Тетяна Ковальова.

Як наслідок, лікар замінив медичну довідку, не вказуючи діагнозів. До того ж, з метою недопущення в подальшому подібних помилок, було зобов’язано  директора закладу охорони здоров’я провести залікове заняття з медичними  працівниками.

«Дякую, що підтримали мене. Ми проживаємо у невеличкому місті, де всі один одного знають. Ваша підтримка для нас стала справжнім порятунком», - дякує Марина.