handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Як налаштуватись на роботу, коли думки про війну?

Наш організм (наша психіка) на гострі стресові події має лише три реакції: "бий", "тікай", "замри". Тобто, дві про активність і одна про пасивність.
Коли минулого разу писала про волонтерів, то зазначала, що психіка більшості з них реагує на стрес підвищеною активністю. Але серед нас багато людей, які завмирають.
Насправді, немає поганої чи хорошої реакції. Є та, яка нам дана від природи. Також, сюди підключаються первинні механізми захисту нашої психіки, які приходять на допомогу задля її збереження (примітивна ізоляція, наприклад, зараз дуже часто зустрічається).
 Причин того, що людям складно відновитись і повернутись до звичного робочого режиму насправді дуже багато. В нормі, кожна психіка сама здатна "вибратися із скрутного становища", просто в різних людей це займає різну кількість часу.
Чим собі можна допомогти?
 спробуйте повернути собі відчуття стабільності і контролю у вашому житті, ставлячи перед собою мінімальні задачі на день (те саме планування, про яке так багато говорили в різних джералах);  зусиллям волі відновіть прогулянки;  спробуйте організувати собі режим дня (тут я маю на увазі їжу і сон);  дозуйте новини - спробуйте зайнятись тим, що до війни приносило вам задоволення; - якщо складно вибратись самотужки, зверніться до спеціаліста.
 Психолог проєкту "100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині" (за підтримки Глобального фонду) Ольга Котенко продовжує відповідати на ваші запитання у психологічній рубриці. Свої питання психологу, пишіть у коментарях, або ж надсилайте в телеграм-канал: @Olka_Kotenko