handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

Як допомогти нашій психіці відновитися якомога швидше?

Психологи відмічають, що наша психіка має неймовірні можливості для відновлення. І воно починається вже після 24-72 годин після подій.
Як допомогти нашій психіці відновитися якомога швидше? Радить психолог проєкту "100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині" Ольга Котенко.
1. Ставте перед собою дуже прості і невеликі задачі (на день, чи навіть на годину): ранкова гігієна, застелити ліжко, прибратися, приготувати їжу. Таким чином психіка отримує підтвердження, що задовольняються базові потреби, формується почуття безпеки.
2. Не думайте про далеке майбутнє. Для психіки це зараз надскладна задача і в неї просто немає на це ресурсів. Тільки плани на день, тільки рішення, які стосуються нинішнього дня.
3. Постійний перегляд своїх нинішніх ресурсів (люди поруч, сонце, діти, рідні, домашні тварини; у кожного ресурси свої, важливо пам'ятити про них)
4. Тіло. Його треба відчувати. Для цього можна просто щупати себе руками з голови до ніг і таким чином повертати собі тілесні границі і відчуття цілосності, давати сигнал психіці, що "все в порядку". Можна обняти себе обома руками і трохи так посидіти, це також дає почуття безпеки.
5. Допомагайте іншим, але тільки тоді, коли ви можете це зробити, якщо є для цьго ресурси (в іншому випадку це тільки зашкодить вам).
6. Сон і їжа. Зараз це обов'язкові складові. Сон - природній механізм боротьби зі стресом, а їжа - найпростіший доступ до ендорфінів)
Свої питання психологу, пишіть у коментарях, або ж надсилайте в телеграм-канал: @ Olka_Kotenko