- Я жила, як і всі люди. Працювала у магазині, регулярно проходила комісію, все було добре. На п’ятому місяці вагітності у мене виявили ВІЛ. Всі родичі чоловіка звинувачували мене, що я винна. У мене опустилися руки. Не було бажання навіть жити. Мені лише 26 років, а я думала, що це вже кінець. Хоча тоді я навіть не знала, що таке ВІЛ,  як він передається… Я живу у селі. А ви знаєте, що це таке? Всі один одного знають. Я на той час не хотіла, щоб про мене щось казали. Я навіть думала, що від мене всі відвернуться, не буде з ким поговорити. Я не думала про своє здоров’я..., - розповідає Олена.

Будучи у такому стані, жінка не отримала підтримки від найріднішої людини. Навпаки, чоловік її щодня звинувачував, дорікав та ображав.

-  Він постійно мені  казав, що я незабаром помру. Я його просила теж здати тест на ВІЛ, але він не хотів, а потім поїхав перевірятися до своєї сестри, вона медичний працівник. Але результатів мені не показав. Він тоді приїхав і сказав мені, що він здоровий. Я не знаю, чи це дійсно так, адже я не бачила результату, - каже Олена.

Народжувати жінка поїхала в іншу область до родичів. Боялася, що у райцентрі дізнаються про її ВІЛ-статус і ця звістка пошириться в селі. Однак, сказавши, у пологовому відділенні про те, що в неї ВІЛ, отримала теж зухвале ставлення до себе…

- Я не мала права мовчати. Я даю дитині життя і повинна про неї думати.  Я тоді навіть не думала, що медичні працівники до мене так будуть ставитися, але… Після пологів я повернулася з дитиною додому. Чи змінилося щось? Ні. Чоловік мене дуже принижував, бив, чого тільки не було…, - додає співрозмовниця.

Коли вже було несила терпіти Олена пішла від чоловіка. За цей час вона багато чого усвідомила, навчилася цінувати себе, любити дитину, любити життя.

- Я навіть не думала, що в мене налагодиться життя, що все буде добре. Я зустріла свою людину, вийшла заміж, ми чекаємо поповнення. Я вдячна своєму чоловіку за все. Ми коли з ним познайомилися, я не приховувала, що в мене ВІЛ. Ми почали зустрічатися і врешті, дякувати Богу, все добре. Якщо людина мені сподобалася, чому я повинна це приховувати? Я завдяки йому поїхала у Кропивницький, стала на облік, почала приймати терапію. У мене з’явився стимул до життя, з’явилася підтримка. Я зараз почуваю себе добре. Разом ми чотири роки. Чоловік проходить обстеження раз у півроку - він здоровий. Я, як вперше здала аналізи, у мене було всього-на-всього лише три клітини…, – ділиться жінка.

- Олена прийшла до нашої організації пригнічена. Вона не знала, як бути далі. Тоді вона прийшла за результатами аналізів, які приходили лише через місяць. У неї було три нулі – це значить, що в неї взагалі не було імунної системи. Я з нею далі постійно підтримувала зв'язок, їй розписали лікування. Щомісяця я передавала їй у село АРВ-терапію, консультувала, підтримувала, - розповідає соціальний працівник Катерина Ігнатьєва.

Зараз Олені 34 роки, з яких чотири роки вона приймає АРВ-терапію, отримує консультації від фахівців Кіровоградської мережі ЛЖВ, веде здоровий спосіб життя, виховує дитину. Тепер, коли пройшло стільки часу, вона просить ВІЛ-позитивних людей вчасно розпочинати лікування.

- Не слід падати духом, опускати руки,  звертати увагу на думку інших. Думки можуть бути різні. Потрібно вчасно приймати лікування, жити і насолоджуватися життям, - закликає жінку.

Юлія Чабанюк: ВІЛ - не є причиною для обмеження прав

З подібними історіями дуже часто звертаються до Кіровоградського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Тут соціальні працівники докладають максимум зусиль, щоб ВІЛ-позитивна людина отримала підтримку.

- Починаючи з сім’ї і дитячого садка, доноситься інформація, що дівчинка повинна бути посидючою і слухняною. Грати в доньки-матері, кухоньки-косметички. Вважається, що всім дівчаткам - це подобається за фактом народження. Чоловікові ж з дитинства вселяють, що він повинен бути активним, «завойовником» і свою силу він повинен демонструвати скрізь, в тому числі в сім'ї, підтверджуючи «високе звання глави сім'ї». З дитинства відстежується гендерна нерівність… Виходячи з цього, жінки більш вразливі  психологічно і фізично, більш емоційні в усіх відносинах, ніж чоловіки. І цьому є доказ - життя з ВІЛ у жінок та чоловіків. Ризик інфікування на ВІЛ у жінок вищий, вони можуть передати інфекцію дитині, якщо жінка не притримується рекомендацій лікарів та соціальних працівників, - розповідає голова правління КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлія Чабанюк. - Коли жінка дізнається, що у неї ВІЛ, особливо під час вагітності, відразу постає питання: «Що подумають інші, як жити далі?». Отримання позитивного результату тесту на ВІЛ може стати справжнім ударом. У цьому випадку їй на плечі падає не лише турбота за своє життя і здоров'я, але і за долю та здоров'я майбутньої дитини. Подібна новина здатна шокувати, особливо, якщо до пологів залишилося зовсім небагато часу. З огляду на наший менталітет цілком імовірно, що жінці доведеться зіткнутися з тиском інших людей. У таких випадках, не потрібно приймати рішення одразу, піддавшись першому почуттю. Важливо знайти людину, якій жінка зможе виговоритися, розповісти про свої почуття. Якщо поруч немає такої людини, можна отримати підтримку від психологів та соціальних працівників нашої організації в рамках проекту з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду. Під час консультацій ВІЛ-позитивні отримують всю інформації про ВІЛ, лікування, перебігу вагітності та народження дитини. Існують способи мінімізувати ризик передачі ВІЛ дитині під час вагітності та пологів. Наші знання про передачу ВІЛ від матері до дитини постійно удосконалюються. Правильна інформація і гарний догляд під час вагітності, дійсно, можуть зменшити ризик у багато разів. Головне пам’ятати, не існує рішення, правильного для всіх. Є рішення, правильне саме для вас. Як би там не було, рішення народити дитину завжди залишається невід'ємним правом кожної жінки. Наявність ВІЛ - не є причиною для обмеження прав.

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізує проект «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду.

Матеріал підготувала: Вікторія Семененко

фото: з мережі інтернет

 

Наші переваги

15років роботи

15 років на захисті прав людей, яких торкнулися соціально-значущі захворювання. 15 років боротьби з епідемією ВІЛ та туберкульозом. 15 років розвіювання міфів та стереотипів.

64реалізованих проєктів

64 реалізованих проєкти, направлені на соціальну та гуманітарну допомогу, адвокацію.

29фахівців

29 фахівців – це професіонали у своїх напрямках, які здійснюють соціальну, юридичну, адвокаційну, психологічну діяльність.

43заклади-партнери

У 2019 році спільну місію благодійної організації розділили 43 заклади-партнери, серед яких – місцеві органи влади, заклади охорони здоров’я, патрульна поліція, неурядові організації.

3433клієнтів у 2019 році

3433 клієнти, які ще вчора не знали про свої діагнози, а дізнавшись, були у відчаї. Це клієнти, які протягом 2019 року отримали професійну соціальну, психологічну та юридичну допомогу.

Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» створено 7 лютого 2005 року з метою здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, через надання допомоги окремим категоріям населення, які потребують допомоги, а саме людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Відділення є неприбутковою організацією і не має на меті отримання прибутку.

Новини

Prev Next
«Я лікувався від укусу кліща, а медик у лікарняному хотів вказати, що в мене ВІЛ»

«Я лікувався від укусу кліща, а мед...

«Мене вкусив кліщ. Я потрапив до лікарні з діагнозом енцефаліт. Після лікування в стаціонарі я мав отримати лікарняний лист, оскільки офіційно працював на сільськогосподарському підприємстві. Проте лікар сказав, що в...

07.07.2020, 10:31

Детальніше
На Кіровоградщині стартував проект для підтримки хворих на стійкий до ліків туберкульоз

На Кіровоградщині стартував проект ...

На Кіровоградщині стартував проект для підтримки хворих на стійкий до ліків туберкульоз, який підтримали PATH.

30.06.2020, 11:13

Детальніше
Хворий на туберкульоз: «Якщо я не звільнюся сам, мене звільнять за статтею»

Хворий на туберкульоз: «Якщо я не з...

«У мене туберкульоз, проте я не виділяю паличку Коха, тобто безпечний для оточуючих. Лікування проходжу амбулаторно, приймаю протитуберкульозні препарати. Про моє захворювання знає роботодавець. І одного дня він сказав мені...

25.06.2020, 11:31

Детальніше
Триває конкурс на посаду соціального працівника

Триває конкурс на посаду соціальног...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький»  оголошує конкурс на посаду соціального працівника за проектом «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині»  Медико психо-соціального супроводу пацієнтів ЗПТ».

24.06.2020, 07:45

Детальніше
Соціальний працівник проєкту «Заради життя» Сергій Чабанюк отримав почесну відзнаку

Соціальний працівник проєкту «Зарад...

Днями соціальний працівник проекту «Заради життя» Сергій Чабанюк нагороджений Почесною відзнакою за надання найбільшої кількості онлайн консультацій засудженим щодо прихильності до АРВ-терапії в установах ДКВС України в Кіровоградській області під...

22.06.2020, 11:46

Детальніше
Знаю, що залишилося трохи, і я скажу туберкульозу: «прощавай»

Знаю, що залишилося трохи, і я скаж...

Коли Степан дізнався про свою хворобу, втратив усе – дружину, роботу, друзів. Та головне – не втратив себе.

22.06.2020, 05:21

Детальніше
Тести для діагностики ВІЛ-інфекції передали у Бобринецьку ЦРЛ

Тести для діагностики ВІЛ-інфекції ...

Бобринецька центральна районна лікарня – найменше здійснює свою діяльність в рамках проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)».

22.06.2020, 05:17

Детальніше
Чи може людина, яка хворіє на туберкульоз, отримувати грошову допомогу від держави?

Чи може людина, яка хворіє на тубер...

 Часто до нашої організації звертаються клієнти, які амбулаторно лікуються від туберкульозу, із запитанням «Чи можу я отримувати якусь допомогу від держави… На роботу мене не беруть, звідки брати гроші на...

19.06.2020, 12:32

Детальніше
Соціальна профілактика: особи, які на обліку в Центрі пробації отримують комплексну допомогу

Соціальна профілактика: особи, які ...

Соціальний працівник БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Сергій Чабанюк надає послуги соціальної профілактики для осіб, які перебувають на обліку в органах пробації міста Кропивницького. 

19.06.2020, 12:22

Детальніше
Новоукраїнська ЦРЛ отримала 75 експрес-тестів

Новоукраїнська ЦРЛ отримала 75 експ...

Новоукраїнська центральна района лікарня отримала 75 тестів для діагностики ВІЛ-інфекції. Благодійну допомогу вдалося здійснити в рамках проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)». Жителі...

18.06.2020, 11:28

Детальніше
Петрівська ЦРЛ отримала тести для діагностики ВІЛ

Петрівська ЦРЛ отримала тести для д...

Петрівська центральна района лікарня отримала тести для діагностики ВІЛ - 105 швидких тестів та 5 оральних тестів. Це стало можливим завдяки проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках...

17.06.2020, 12:26

Детальніше
Оголошуємо конкурс на посаду "Консультанта з надання технічної підтримки"

Оголошуємо конкурс на посаду "...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький» оголошує відкритий конкурс на посаду: Консультанта з надання технічної підтримки у проект «Колаборатив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro (далі – Проект ACCESS Pro)...

16.06.2020, 16:56

Детальніше
Я намагався врятувати незнайомку, а врятував себе, - ВІЛ-позитивний

Я намагався врятувати незнайомку, а...

Про ВІЛ-позитивний статус Валерій дізнався минулого року. Тоді він хотів допомогти незнайомій жінці, яка потребувала донорської крові. Валерію 36 років. Проживає у невеличкому місті на Кіровоградщині. Працює на заводі. З...

15.06.2020, 12:34

Детальніше
Я давно приймаю АРВ-терапію, але боюся осуду колег, - медична працівниця

Я давно приймаю АРВ-терапію, але бо...

«Я працюю медичною сестрою в лікарні. Так сталося, що в цій же лікарні я лікуюсь. Однак мій лікуючий лікар повідомив мені, що для правильного встановлення діагнозу я маю пройти тест...

11.06.2020, 05:14

Детальніше
Я важко захворів і залишився без грошей, - хворий на туберкульоз

Я важко захворів і залишився без гр...

«Я останні кілька днів не хотів дихати, так було важко. Коли обстежився, сказали, що складна форма туберкульозу. Одразу ліг на лікування в обласну протитуберкульозну лікарню. Лікування – довготривотривале. Але була...

04.06.2020, 05:26

Детальніше
ОГОЛОШЕННЯ

ОГОЛОШЕННЯ

Запрошуємо постачальників надати пропозиції на потребу організації щодо закупівлі обслуговування картриджів для принтерів/БФП та тонерів для картриджів.

01.06.2020, 10:51

Детальніше
В один момент знайомі перестали відповідати на мої дзвінки, - хвора на туберкульоз

В один момент знайомі перестали від...

Рік тому життя Тетяни було інакшим. Робота, дім, зустрічі з друзями, відпочинок.  Та одного дня в ньому знайшлося місце туберкульозу.  - Розпочалося все із бронхіту, який я лікувала. Проте він швидко...

01.06.2020, 09:18

Детальніше
Юлія Чабанюк: #ЗаЩоМиБоремося

Юлія Чабанюк: #ЗаЩоМиБоремося...

За що ми боремося щодня? У рамках загальнонаціонального флешмобу, про місію і цінності розповідає голова правління БО "100 відсотків життя. Кропивницький" Юлія Чабанюк. «#ЗаЩоМиБоремось. Так це за доступ до безкоштовного тестування...

28.05.2020, 11:07

Детальніше

Конкурс на посаду соціального праці...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький»  оголошує конкурс на посаду соціального працівника за проектом «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині»  Медико психо-соціального супроводу пацієнтів ЗПТ».

26.05.2020, 13:59

Детальніше
ВІЛ-позитивна: люблю куховарити, няньчити правнуків і розгадувати кросворди

ВІЛ-позитивна: люблю куховарити, ня...

Поліні Аркадіївні за 60 років. Вона варить смачний борщ, любить розгадувати кросворди і няньчити своїх правнуків. Про ВІЛ-інфекцію дізналася десять років тому. Відтоді діагноз ніяк не вплинув на її життя.

26.05.2020, 08:31

Детальніше
На Кіровоградщині хворій на туберкульоз фельдшер «видає» ліки у віконце

На Кіровоградщині хворій на туберку...

Лікувати туберкульоз Олеся розпочала торік. Пройшовши стаціонарне лікування, жінка була безпечною для суспільства, не виділяла паличку Коха. Лікування Олеся продовжила вдома, у рідному селі неподалік Кропивницького. Протитуберкульозні препарати їй мав...

19.05.2020, 11:53

Детальніше
Як морально  підтримати хворих на туберкульоз в умовах карантину?

Як морально підтримати хворих на т...

Хворі на туберкульоз, які проходять лікування стаціонарно, повертаються додому для продовження амбулаторного лікування. Такі хворі безпечні для суспільства, адже вони не виділяють паличку Коха. Проте наразі в умовах карантину у...

18.05.2020, 13:50

Детальніше
У Кропивницькому стартує челендж «Я знаю свій ВІЛ-статус. А ти?»

У Кропивницькому стартує челендж «Я...

З нагоди Європейського тижня тестування на ВІЛ, який розпочинається з 17 травня, у Кропивницькому відбудеться челендж «Я знаю свій ВІЛ-статус. А ти?». Його організатори – благодійна організація «100 відсотків життя...

13.05.2020, 12:32

Детальніше
У благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький» діє «Школа пацієнта» для людей з ВІЛ

У благодійній організації «100 відс...

У благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький» понад п’ять років надаються послуги для людей, які мають ВІЛ-позитивний статус, за інтервенцією «Школа пацієнта». За І квартал 2020 року у «Школі пацієнта» 137...

13.05.2020, 12:18

Детальніше

Відкрито конкурс на посаду бухгалте...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький» оголошує відкритий конкурс на посаду: бухгалтера у проект «Колаборатив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro, «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині, що впроваджується...

04.05.2020, 14:23

Детальніше

Оголошуємо конкурс на посаду "...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький» оголошує відкритий конкурс на посаду: кейс-менеджера  у проект  «Колаборатив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro (далі - Проект) на виконання Угоди №004-CDC-19 від 30.09.2019 року, що...

01.05.2020, 10:28

Детальніше
Олександр Камінський: #ЗаЩоМиБоремося

Олександр Камінський: #ЗаЩоМиБоремо...

Наші соціальні консультанти, які працюють у виправних установах, щодня мотивують засуджених та ув’язнених до обстеження на ВІЛ, туберкульоз та гепатит. Саме у пенітенціарній системі високий рівень захворюваності на соціально-значущі захворювання...

30.04.2020, 04:00

Детальніше

Новини

Prev Next
«Я лікувався від укусу кліща, а медик у лікарняному хотів вказати, що в мене ВІЛ»

«Я лікувався від укусу кліща, а мед...

«Мене вкусив кліщ. Я потрапив до лікарні з діагнозом енцефаліт. Після лікування в стаціонарі я мав отримати лікарняний лист, оскільки офіційно працював на сільськогосподарському підприємстві. Проте лікар сказав, що в...

07.07.2020, 10:31

Детальніше
На Кіровоградщині стартував проект для підтримки хворих на стійкий до ліків туберкульоз

На Кіровоградщині стартував проект ...

На Кіровоградщині стартував проект для підтримки хворих на стійкий до ліків туберкульоз, який підтримали PATH.

30.06.2020, 11:13

Детальніше
Хворий на туберкульоз: «Якщо я не звільнюся сам, мене звільнять за статтею»

Хворий на туберкульоз: «Якщо я не з...

«У мене туберкульоз, проте я не виділяю паличку Коха, тобто безпечний для оточуючих. Лікування проходжу амбулаторно, приймаю протитуберкульозні препарати. Про моє захворювання знає роботодавець. І одного дня він сказав мені...

25.06.2020, 11:31

Детальніше
Триває конкурс на посаду соціального працівника

Триває конкурс на посаду соціальног...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький»  оголошує конкурс на посаду соціального працівника за проектом «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині»  Медико психо-соціального супроводу пацієнтів ЗПТ».

24.06.2020, 07:45

Детальніше
Соціальний працівник проєкту «Заради життя» Сергій Чабанюк отримав почесну відзнаку

Соціальний працівник проєкту «Зарад...

Днями соціальний працівник проекту «Заради життя» Сергій Чабанюк нагороджений Почесною відзнакою за надання найбільшої кількості онлайн консультацій засудженим щодо прихильності до АРВ-терапії в установах ДКВС України в Кіровоградській області під...

22.06.2020, 11:46

Детальніше
Знаю, що залишилося трохи, і я скажу туберкульозу: «прощавай»

Знаю, що залишилося трохи, і я скаж...

Коли Степан дізнався про свою хворобу, втратив усе – дружину, роботу, друзів. Та головне – не втратив себе.

22.06.2020, 05:21

Детальніше
Тести для діагностики ВІЛ-інфекції передали у Бобринецьку ЦРЛ

Тести для діагностики ВІЛ-інфекції ...

Бобринецька центральна районна лікарня – найменше здійснює свою діяльність в рамках проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)».

22.06.2020, 05:17

Детальніше
Чи може людина, яка хворіє на туберкульоз, отримувати грошову допомогу від держави?

Чи може людина, яка хворіє на тубер...

 Часто до нашої організації звертаються клієнти, які амбулаторно лікуються від туберкульозу, із запитанням «Чи можу я отримувати якусь допомогу від держави… На роботу мене не беруть, звідки брати гроші на...

19.06.2020, 12:32

Детальніше
Соціальна профілактика: особи, які на обліку в Центрі пробації отримують комплексну допомогу

Соціальна профілактика: особи, які ...

Соціальний працівник БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Сергій Чабанюк надає послуги соціальної профілактики для осіб, які перебувають на обліку в органах пробації міста Кропивницького. 

19.06.2020, 12:22

Детальніше