Новини

У Кропивницькому під час прес-туру розповіли про запровадження соціальної профілактики

На закупівлю послуги соціальної профілактики у 2019 році з міського бюджету виділено 130 тис грн. Це нова модель, яка втілюється БО «100 відсотків життя. Кропивницький», центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді і Центром пробації в Кіровоградській області.

Про це розповіли під час прес-туру в Центрі пробації виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Костянтин Данильченко, секретар міської ради міста Кропивницького Андрій Табалов, директор центру  соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Олег Краснокутський, старший інспектор Фортечного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській областіЛюдмила Присяжнюк.

У 2018 році БО «100 відсотків життя. Кропивницький» вперше в Центрі пробації відкрила кабінет соціального працівника. Відтоді представник консультує клієнтів з наявності інфекційних, соціально-значущих або хронічних захворювань, а також шляхів їх попередження чи подолання, проводить скринінг на ВІЛ і туберкульоз.

- Кіровоградська область і міський відділ пробації був серед пілотних регіонів створення пробації за канадсько-європейською моделлю. Головною метою пробації є безпека суспільства. Це більш перспективна і логічна схема виконання покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства. У результаті повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю, - каже Костянтин Данильченко.

Як відзначають, у БО «100 відсотків життя. Кропивницький» до кожного клієнта – свій підхід, адже в кожного свої потреби. Якщо необхідна допомога інших фахівців з благодійної організації, їх залучають. За цей рік була залучена психолог, яка провела 48 консультаційз адаптації серед засуджених, які потрапили у складні життєві обставини. Юристом було надано 58 правових консультацій з питань отримання державної соціальної допомоги, втрати документів, прописки, переоформлення спадщини, порушення прав щодо працевлаштування та роз’яснення законодавства України щодо рівності у праві на працевлаштування не залежно від наявності судимості. Тут допомагають засудженим зрозуміти їхні проблеми, помилки, стати на вірний шлях, не вчиняючи повторних злочинів. Перевага в тому, що послуги надаються за моделлю «рівний-рівному». Соціальний консультант Євгеній Шаповалов сам віднедавна був на стежці злочиності, а відтепер очолює реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних та надає консультації засудженим, як не повторити помилки.

Під час прес-туру представники влади відзначили іноваційність та унікальність запровадженої моделі для міста, адже це вагомий вклад у безпеку Кропивницького. Про роботу  із засудженими також розповіли представники Центру пробації, продемонструвавши спортивну залу, яку зробили засуджені.

Насамкінець заходу причетні до теми соціальної профілактики та безпеки у місті отримали від БО «100 відсотків життя. Кропивницький» подяки.

  • Головна
  • Новини
  • У Кропивницькому під час прес-туру розповіли про запровадження соціальної профілактики