Новини

Проект HealthLink допомагає повірити в диво

Ця історія про те, як команда з Кіровоградщини проекту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ», не залишається осторонь чужих проблем, і допомагає іншим повірити в диво.

Коли ВІЛ-позитивна Тетяна народила дитину, однією з перших, кому зателефонували медичні працівника, була соціальний працівник Анна Мельниченко.

«Жінка потребувала моральної підтримки. Оскільки у неї був ВІЛ-статус, у першу чергу я їй пояснила про необхідність приймання АРВ-терапії, про те, що не варто дитину кормити грудним молоком, про важливий догляд за дитиною і турботу про неї. Три дні я її провідувала, ми вели бесіди, я розповідала все доступно. Надіялася, жінка прийме свою дитину, убереже. Однак…», - пригадує історію Анна.

Однак вже наступного дня, наш соціальний працівник дізналася, що Тетяна залишила своє немовля в пологовому будинку, а сама втекла. Поки правоохоронні органи шукали жінку, соціальний працівник не могла не провідувати дитину. Адже постала необхідність про придбання  суміші для новонародженого і підгузок. Тоді Аня взяла це питання на себе. Їй на допомогу прийшли колеги із проекту HealthLink, який втілює БО «100 відсотків життя. Кропивницький». Усі згуртувалися, щоб створити диво для маленького хлопчика, щоб уже зараз він відчував турботу та опіку.

Від цієї історії пройшло більше місяця. Аня і надалі провідує хлопчика, збирає для нього необхідні речі, купує дитячі суміші і плекає велику надію, що мама оговтається і повернеться до свого малюка, що вона продовжить АРВ-лікування.

«Зараз мама хлопчика зникла. Відповідно, вона не отримує АРВ-терапію. Її стан здоров’я може погіршитися, а цього не можна допустити. Вона має це розуміти. Приймаючи лікування, її імунітет буде сильнішим, справлятиметься із супутніми захворюваннями. Малюку ж потрібна здорова мама. А ми віримо, що вона повернеться до нього…».