Новини

Як матері дитини з інвалідністю отримати пенсію?

«Я виховувала сама сина з інвалідністю … Однак у 19 років його життя обірвалося…. Два роки я зверталася до Пенсійного фонду за допомогою для оформлення пенсії як матері дитина з інвалідністю. Я прочитала у соціальній мережі про можливість отримання у вашій організації безкоштовної правової допомоги. Тож прошу поради – чи маю я право на отримання пенсії у свої 53 роки?», - з таким зверненням прийшла до нас клієнтка Марина.

Консультування клієнтки здійснював юрист проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду Арсен Арутюнян:

«При зверненні клієнтка Марина пояснила, що вона була матір’ю інваліда з дитинства. На жаль, її син помер. Сама клієнтка зверталася до управління Пенсійного фонду України (далі – Управління), однак там їй повідомили, що вона не має всіх необхідних документів, їй потрібно звертатися до архівних установ.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення» матір, яка виховувала особу із інвалідністю з дитинства до досягнення нею восьмирічного віку, має право на пенсію за віком по досягненню 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми. Клієнтка часто переїздила через лікування сина, й деякі документи не були оформлені. Тобто, проблема мала місце виключно в тому, щоб довести перед Управлінням факт наявності статусу інваліда з дитинства у сина клієнтки.

Під час консультування клієнтки було виявлено, що вона має при собі документ - довідку про статус інваліда з дитинства її сина - яку до цього не подавала до Управління, бо її не вимагали. Також в свідоцтві про народження сина  сама клієнтка вказана як мати. Проведений аналіз цих в сукупності з іншими документами дає підстави вважати, що Марина дійсно має право на пенсію за віком відповідно до ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

У зв’язку з цим клієнтці запропоновано подати письмове звернення до Управління з метою уточнення її можливості отримувати пенсію за віком. Після такого звернення уповноважений працівник Управління зателефонував клієнтці та запропонував їй звернутися особисто до Управління для оформлення пенсії.

Наразі Марина отримує пенсію».

Якщо ви потребуєте допомоги при зверненні до державних органів або з інших правових питань, звертайтеся за консультацією до фахівців БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.